Zavrieť

Porady

Dodatok k pracovnej zmluve z dovodu zmeny minimalnej mzdy

Dobry den, prosim Vas ako ma zniet dodatok k pracovnej zmluve ak sa upravuje plat zamestnanca z dovodu zmeny minimalnej mzdy k 1.1.? A aky by mal byt datum podpisania dodatku? Dakujem
veronikasad Mate v pracovnej zmluve uvedeny stupen narocnosti vykonavanej práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mariaku je offline (nepripojený) Mariaku

    Mariaku
    Myslím, že na niektorom školení nám hovorili, že pokiaľ je zvýšenie platu z dôvodu zvýšenia minimálnej mzdy, zmeny PZ ani dodatky netreba robiť. Vyplýva to zo zákona. Na zákonné zmeny netreba robiť písomné zmeny.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jarka 1 Veru pamätám si to aj ja. Odvtedy dodatky z dôvodu minimálnej mzdy nerobím. ivka píše, že do dodatku píšem na čom sme sa dohodli. No v tomto prípade sa nie je o čom dohadovať. Jednoducho to zamestnancovi patrí.

    Musím však napísať, že riešim len zamestnancov v jednoosobovej s.r.o. - spoločník - konateľ - zamestnanec. Ak by som bola mzdárka v nejakej väčšej firme, asi by som tie dodatky urobila, nech to má zamestnanec čierne na bielom.
    ivka70 Ak by mal v zmluve minimalna mzda k stupnu narocnosti x platna podla zakona XY .... asi by som neriesila.
    ak ma presne vycislenu sumu bez informacie o minimalnej mzde, tak by to riesene byt malo ....
    reesee Dakujem vam za vase odpovede, velmi mi nimi pomahate ????
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dodatok ma vyzerat ako akykolvek iny dodatok o zmene mzdy.
    Kedze platnost je od 1.1.2020, podpisany mal byt pred tymto datumom, v decembri 2019 (kedze uz od prveho dna roku 2020 zamestnanec ma vediet, za co pracuje).
    reesee Staci tam napisat, ze sa meni napr. Bod c.5 Mzdove podmienky a vyplatny termin: mesacny plat je 580€ ?
    Ja len ci tam nie je potrebne uvadzat aky bol plat a aky bude.
    Dakujem
    ivka70 Do dodatku pises na com ste sa dohodli: co sa meni, na aku hodnotu sa meni a odkedy sa meni ....
    Aky bol plat predtym, to je jasne z dovtedy platnej zmluvy ci jej dodatkov, to v nomom dodatku byt nemusi.

    Dodatok k pracovnej zmluve z dovodu zmeny minimalnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.