Zavrieť

Porady

Mam narok na invalidny dochodok?

Ako zistim ci mam narok na invalidny dochodok? Docital som sa na internete ze existuje akasi tabulka, ktora prideluje body diagnozam. Ja sa nerozumiem a budem rad ak mi poradite. Mam tieto diagnozy F41.0 dlhodobo liecena 3 roky ambulantnou formou a nie hospitalizaciou, M53.1 M53.0 a M47.80 a dalsie nie tak zavazne diagnozy napr. z oblasti dermatovenerologie (navrhovana kupelna liecba) z dovodu koznych zapalov, dietneho rezimu bezpurinova dieta. Som astmatik. Mam narok na ciastocny invalidny dochodok? Za posledny rok som bol 2x PN chrbtica a rehabilitacie, z dovodu kludneho rezimu vypisany psychiatrom. S chrbticou mam dlhodobo problemy viac ako 5 rokov absolvoval som aj MRI asi 4 roky dozadu. Pracujem fyzicky 10-12 hodin denne.

Mam narok aspon na ciastocny ID? Ako to zistim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    O priznaní ID rozhoduje posudkový lekár SP na základe predloženej zdravotnej dokumentácie a súhrnnej správy ošetrujúceho lekára.

    Aby ti bol ID vyplácaný, musí byť schválená invalidita aspoň 41 % a musíš splňať dobu dôchodkového poistenia v závislosti od veku.

    Zoznam diagnoz nájdeš v prílohe č. 4 Zákona o sociálnom poistení

    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Fnui8W642BpBuz
    Sleduje sa hlavná diagnoza a za všetky ďalšie môžeš dostať spolu max. 10 %.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    moneytalks Splnam dobu poistenia a som zamestnanec. Neviem to vsak scitat vsetky diagnozy.
    Na tomto odkaze https://www.registerchranenychdielni.sk/wp-content/uploads/Percentuálna-miera-pklesu-zárobkovej-činnosti-ŤZP-ZŤP.pdf som nasiel tabulku diagnoz a depresie dosahuju az 45% postihnutia. neratam problemy s chrbticou a pohybovym aparatom ako celok. To ze do seba davam 3x denne antidepresiva a lieky typu Tramal a podobne od bolesti sa nezohladnuje? Tu uz nejake rehabilitacie nepomozu z dlhodobeho hladiska. Zamestnavatelovi sa nepacia moje dlhe PNky
    veronikasad Tá istá tabulka je na konci zákona ako príloha č. 4. Záleží od posudkového lekára akú formu na základe predložených lekárskych vyšetrení ti prizná - spodná hranica je 35 % . S týmto poraďáci nepomôžu.
    moneytalks kto kompletizuje navrh na ID? moj vseobecny lekar nevie ze ja som v dispenzarizacii u psychiatra, mne neurologicka povedala ze ked to pojde takto dalej do 10 rokov som na invalidnom voziku a ja nechcem byt zvysok zivota na kolieskach.
    veronikasad Choď osobne do SP, kde s tebou spíšu žiadosť o ID a dajú ti tlačivo pre obvodného lekára. Ten ho vyplní na základe zdravotnej dokumentácie, teda musíš mu predložiť aj vyšetrenia z psychiatrie.
      zbaliť

    Mam narok na invalidny dochodok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.