Zavrieť

Porady

Vykonávanie činnosti pre charitatívne spoločenstvo.

Dobrý deň, nemá niekto skúsenosti ako sa preukazuje vykonávanie pracovných činností pre cirkevné, rehoľné a charitatívne spoločenstvo, ktoré je predpokladom pre to, aby štát platil zdravotné poistenie za fyzickú osobu, ktorá takéto činnosti vykonáva?
Teda čo sa týka dokladovania v zdravotnej poistovni, čo všetko sa berie ako cirkevné/rehoľné/charitatívne spoločenstvo? Musí to byť nejaký konkrétny typ občianskeho združenia?
dakujem za info
veronikasad aku konkrétnu činnosť vykonávaš, alebo chceš vykonávať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    postenec má oznamovaciu povinnosť zze/2004-580/23/1/d
    ... a pozri aj ďalšie odst. ... k prihláške doloží zmluvu, alebo dohodu s cirkevným, rehoľným, alebo s charitatívnym spoločenstvom - podľa ktorej tú prácu vykonáva
    ...
    ešte dopním definíciu spoločenstva - cit : " organizované zoskupenie ľudí alebo inštitúcií na základe spoločného presvedčenia/viery, pôvodu/etnicity/jazyka, spoločenského postavenia, spoločného fyzického priestoru alebo spoločných záujmov či potrieb (pri zdieľaní široko ponímaného sociálneho postavenia je synonymom slovo spoločnosť), v užšom zmysle len takéto zoskupenie, v ktorom členovia majú aj pocit spolunáležitosti resp. si cielene pomáhajú.. "
    Naposledy upravil Katy a R : 18.02.20 at 16:26
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    iv@n Vdaka za odpoved, takže to dokladuje poistenec a nie zamestnávateľ? Našiel som k tomu protichodné informácie.
    K tej definícii spoločenstva - to je dosť všeobecné, je niekde prosím ťa taxatívne vymedzené že to má byť o.z. (občianske združenie), n.o. (nezisková organizácia) alebo ešte niečo iné?
    Pýtal som sa aj v zdravotnej poisťovni, ale to je ako ťahať z chlpatej deky nejaké konkrétne veci.
    Katy a R všeobecné - veď to je len definícia! Čo ti majú poradiť v ZP? Hádam len poistenec vie, pre koho robí túto činnosť! - či ?
    iv@n Čakal som, že je niekde zadefinované že to musí byť o.z. alebo n.o. a nie iná právna forma, to som zatial nenašiel.
      zbaliť

    Vykonávanie činnosti pre charitatívne spoločenstvo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.