Zavrieť

Porady

Moze sa dovolenkovy priemer menit kazdy mesiac??

Na vypocet miezd pouzivame mzdovy program.
Nedavno som zistila, ze ked zamestnanec nastupi, tak prve mesiace, az po ukoncenie stvrtroka sa mu kazdy mesiac prepocitava dovolenkovy priemer rovnajuci sa prepocitanej hodinovej mzde za dany mesiac, kedze zamestnanci su odmenovani mesacnou mzdou.
Vraj to maju nastavene podla ZP. Vie mi dat niekto k tomu vysvetlenie? Ja si totiz myslim, ze to nie je spravne, este som o tom, pravdupovediac nepocula. Dakujem Vam velmi pekne za nazory.
Naposledy upravil Viiila76 : 25.02.20 at 18:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Je to v poriadku, lebo nový zamestnanec nemal žiadny príjem v predchádzajúcom kvartáli, takže nemá priemer za ten kvartál. U neho je dov. priemer v zmysle par. 134 ods. 3 pravdepodobný zárobok. Prečítaj si ten paragraf.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Viiila76 Dakujem Chobot. Zakon mam prestudovany. Nemal by sa vsak zisteny pravdepodobny priemer pouzivat cely stvrtrok???
    Katy a R ???? - tak skús sama prepočítať - a presne podľa zákona! (nie v programe)
    Viiila76 Mame 300 zamestnancov... ???? Rucne nemam sancu. Preto zistujem, ci je to v poriadku. Preto sa opat pytam, ci by sa pravdepodobny dov priemer nemal pouzivat cely stvrtrok..
    Katy a R máš to v tom §! + základné "počty". Veď na skúšku si prepočítaj 1-2 prípady (nových za-cov)
    Chobot Ktorý štvrťrok? Veď zamestnanec je nový! On ešte žiadny kvartál neodrobil. Po každom mesiaci (výplate) môže mať iný pravdepodobný priemer. Až v nasledujúcom kvartáli budeš mať k dispozícii priemer za predchádzajúci kvartál.

    Však tu to máš napísané:

    (3)
    Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 21 dní alebo 168 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
    ivka70 Nie pocitat kazdemu zamestnancovi, prepocitaj si rucne v kazdom mesiaci toho jedneho novonastupeneho ....
    Viiila76 Dakujem za odpovede.
      zbaliť

    Moze sa dovolenkovy priemer menit kazdy mesiac??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.