Zavrieť

Porady

UP a začiatok podnikania

Zdravím,k 31.12.2019 som ukončil pracovný pomer ktorý trval približne 15 rokov.Za január,február a marec som si platil zdravotné poistenie sám,pretože som chcel hneď začať podnikať,ale nastala situácia,že priestory v ktorých chcem podnikať budú uvoľnené až v auguste.Tak som sa teraz,v marci zaevidoval na úrade práce a chcem si požiadať aj o dávku v nezamestnanosti,ktorú by som poberal do augusta.Bude úrad práce akceptovať že začnem s podnikaním až v auguste a nebudú ma posielať na rôzne pohovory?Ďakujem za odpoveď
Alchewy Aj som si to myslel,ale v kútiku duše som dúfal,že s tým nebudú otravovať.Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, takto to nefunguje. Evidovaný má povinnosti, ktoré musí dodržiavať.( info dostaneš) Inak ho pre nespoluprácu vyradia.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Budu ta posielat na pohovory aj na aktivity, ktore UP organizuje.
    A ty sa ich musis zucastnovat, ak ches byt evidovany a poberat podporu.
    Nikde nie je zaruka, ze ty v auguste skutocne podnikat zacnes.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zase v súčasnej situácii to nie je také hrozné, vybavíš veľa vecí aj mailom - pozri si stránku UPSVaR - kedy musíš prísť osobne - veľké obmedzenia sú.. (over si, kým pôjdeš)
    kuk https://www.upsvr.gov.sk/media/media...page_id=983766

    UP a začiatok podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.