Zavrieť

Porady

Moje D.P typ B a Manzelkin prispevok na opatrovanie

Dobry den.Potreboval by som poradit ohladne danoveho priznania typu B ako zivnostnik ,kde si uplatnujem pausalne vydavky.Ide o moju manzelku ktora poberala od februara opatrovatelsky prispevok.Prijem mala iba ten.Chcem ju uviest do svojho danoveho priznania.Neviem ci mozem ,alebo ak ano ,musim uviest aj jej prijem a poslat doklad v prilohe??Je v takom pripade mozne znizit zaklad dane na danovnika ako manzelku.Dakujem za odpoved.
veronikasad doplň výšku opatrovatelského príspevku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Odpoviem Ti naprek tomu, že si neuviedol kde bola v januári a od ktorého dňa vo februári bol priznaný opatrovateľský príspevok. Nakoľko v poslednom čase je pomerne dobre zaplatený tak predpokladám, že vlastne na odpočet ani nič neostane. Predpokladám že ak bol vyplácaný od februára výška príspevku presiahla 3.937,36 €. Ak by bol príjem nižší je potrebné brať v úvahu počet mesiacov s nárokom na odpočítateľnú položku.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Habbs ano suma presiahla tesne 4000 ,no a v januari bola na rodicovskom prispevku,takze hned po nom sla na opatrovanie.Mne to tiez vychadza ,ze odpocet to neurobi.Moja manzelka je povinna robit danove priznanie?
    Anik nie nie je povinná nakoľko aj rodičovský a ajopatrovateľský príspevok patria medzi štátne sociálne dávky
    Habbs aha ,takze ju nemusim ani uvadzat do mojho DP,lebo priznava sa jej prijem ,hoci sa zneho neplati dan.Pochopil som to spravne?
    veronikasad Vo svojom DP by si ju uvádzal len keby si si ns nu uplatnoval NCZD, jej prijem by si uviedol ako vlastny prijem manzelky.
    Ona sama DP nemusi podavat.
    Habbs V poriadku ,dakujem Vam
      zbaliť

    Moje D.P typ B a Manzelkin prispevok na opatrovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.