Zavrieť

Porady

Pôžička spoločníka

Dobrý deň. Som jediným spoločníkom v s.r.o. Momentálne aj kvôli meškajúcim platbám od klientov musím nejak zadotovať prevádzku firmy zo súkromných prostriedkov. Môžem ju aktuálne poskytnúť ako bezúročnú pôžičku formou vkladu na účet firmy a v lepšom čase si požičanú sumu vrátiť na súkromný účet? Nechcem to aj kvôli času riešiť navyšovaním základného imania. Keďže sa jedná o pár tisíc chcem sa vyhnúť nejaké náročnejšiemu papierovaniu či evidovaniu. Viete poradiť aký spôsob by bol najvhodnejši? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    ano, asi by bolo fajn spísať nejakú zmluvu o požičke, aj ked na oboch stranach budeš podpísaný ty. A ked bude pôžička bezúročná, tak nemusíš ani riešiť transferové oceňovanie

    A čo sa týka presunu peňazí, ideálne z účtu na účet
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    inngrid Prečo nemusí riešiť transferove ocenovanie ? ja som myslela, že práve v čase , kedy bude bezúrčoná by to mala riešiť túto dilemu mam aj ja vdaka
    Dáša_ no ved nevytvára vo firme žiadne náklady
    bolkop Ďakujem za skorú odpoveď. Ja som to pochopil z nejakých článkov tak, že transférové oceňovanie je nutné opačne ak s.r.o. poskytuje pôžičku spoločníkovi a tá myslím už ani nemôže byť bezúročná (možno sa mýlim) ale tam sú na vybratie financií z firmy aj iné možnosti. Aj keď ako drobný podnikateľ neviem akú náročnosť si pod transférovým oceňovaním konkrétne predstaviť. Toto je celkom aktuálny článok a myslím že aj môj prípad. https://transferove-ocenovanie.dasho...GHRtEKoEtn6BQ/
    Dáša_ začiatkom roka som bola na školení a presne rovnaký výstup mám z toho,. Neovplyvnuje to základ dane, tak netreba transferové ocenovanie.
    inngrid Len aj ked spolocnost poskytne pozicky bezurocne neovplyvňuje to zd a tam uznriziko vidim nezdanenych moznych urokov neviem ci to takto moze zafungovat pausalne
    inngrid Z tohto odkazu nie je jasne ze to sro robit nemusi hovori to len o uprave zd podla par 17 nie o trensferovej dokumentacii
    inngrid Super dakujem
    inngrid https://profitransferoveocenovanie.s...ia-k-pozickam/
      zbaliť

    Pôžička spoločníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.