Zavrieť

Porady

Aké je čerpanie dovolenky pri skrátenom 22 hod. úväzku?

Dobrý deň,
Pracujem v zdravotníctve na skrátený pracovný úväzok 22 hod. týždenne. Môj pracovný čas je rozvrhnutý nasledovne (12.00-12.30 hod. je obed. prestávka, ktorú si „nadrábam“):
Pondelok 07.30 – 12.00 12.30 – 13.30
Utorok 07.30 – 12.00 12.30 – 15.30
Streda 07.30 – 12.00 12.30 – 13.00
Štvrtok - -
Piatok 07.30 – 12.00 -

Podľa našej učtárne, ked si čerpám dovolenku celý týždeň, t.j. od pondelka do piatku tak mi zarátajú 5 dní dovolenky, hoci opticky to vyzerá len na 4 dni, lebo vo štvrtok nepracujem.
Keď si čerpám dovolenku len v 1 deň, napr. v pondelok, ráta sa mi to ako 1 deň dovolenky, ale keď si čerpám dovolenku v utorok tak mi to rátajú ako 2 dni, hoci je to 1 pracovný deň.

Poprosil by som Vás o vyjadrenie ako to je:
1. Či je správne rátať v mojom prípade za týždeň dovolenky 5 dní, alebo 4 dni.
2 Či je správne mi zarátať pri čerpaní dovolenky len za utorok 2 dni alebo 1 deň.
Ďakujem pekne za odpoveď.
R.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie a nie. Velmi si zjednodusili situaciu.

    Kedze ide o nerovnomerne rozlozeny pracovny cas, tvoju dovolenku treba prepocitat na priemerny pocet pracovnych dni v tyzdni a na priemerny den v hodinach.
    Ale to, co pises ako tyzdenny pracovny cas nesedi s tym, co si rozpisal.
    To, co pises,nie je 22 hodinovy tyzdenny pracovny cas ja som naratala 22,5 hod.,
    5,5+ 7,5+5+4,5 = 22,3 hodiny, nie 22.

    V principe ak mas narok na 4 tyzdne dovolenky a tvoj tyzden je 22 hodin podla zmluvy, mas narok na 4x22 = 88 hodin dovolenky.

    Tvoj pracovny tyzden ma 4 dni (stvrtok nepocitas) a 1 den je priemerne 22/4 = 5,5 hodiny.

    Mas teda narok v dnoch na 4x4 = 16 dni dovolenky za rok a jeden den dovolenky je 5,5 hodiny.
    Ostatne hodiny v danych dnoch ti musia vysporiadat nahradnym volnom alebo nadcasmi.


    Keby som ti robila plan zmien ja, dala by som ti kazdy den 5,5 hodiny a v piatok by si po dohode cerpal nahradne volno za odpracovane hodiny navyse v utorok (ak ta teda v utorok potrebuju dlhsie).
    Potom by nebol problem ani s cerpanim dovolenky, kazdy tvoj den dovolenky by mal 5,5 hod.

    Aké je čerpanie dovolenky pri skrátenom 22 hod. úväzku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.