Zavrieť

Porady

Elektronická zdravotná karta

Dobrý deň, prosím o radu čo robiť v prípade že v elektronickej zdr. karte je údaj že som alergická na penicilín keď v skutočnosti nie som a nikdy som s ním nemala problémy. Zistili sme to náhodou v zubnej ambulancii. Tiež by som chcela zistiť čo všetko je tam zaznamenané nakoľko moja obvodná lekárka nie je ochotná mi dať žiadne info. Ďakujem.
Mária27 Nemôžeš si pozrieť do elektronickej karty na internete?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    otvoríš si - a prečítaš. Je tam aj možnosť opravy údajov (aj keď toto sa asi týka skôr platiteľov poistného? - to mám vyskúšané).. resp môžeš nahlásiť nesprávny údaj - a ďalej postupuješ podľa inštrukcií. (ešte som neopravovala zdravotný údaj) . Tiež reklamácia zdravotného výkonu je tam možná...
    inak tá alergia na PNC môže byť z tvojho útleho detstva, že si to nemôžeš pamätať. (skôr mamka?)
    ....
    tak som pozrela zo zvedavosti moju EP (čo mám o alergiách) - neviem, akú máš ZP (predpokladám, že to majú všetky podobne) - ja v mojej EP kliknem na "SOS kartu" - a tam sa to dá nielen pozrieť, ale dokonca aj opraviť. (asi by som to nechala na odborníkov?)
    Naposledy upravil Katy a R : 13.04.20 at 20:52
    Zuzana Terekova Ďakujem za radu. Moja stará pani doktorka mi bežne predpísala penicilín a ako mám novú tak som ešte nebola chorá. (mám nad 40) U zubára mi robili chirurgický zákrok a mala som antibiotiká na 3 týždne, tam sme sa to náhodou dozvedeli.

    Elektronická zdravotná karta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.