Zavrieť

Porady

Ako mám dostať peniaze naspäť keď ma oklamala zahraničná stránka?

Začali sme komunikovať s paní z Česka ktorá predávala šteniatka Welsh Corgi Pembroke. So psami je teraz ževraj v Poľsku a preto sme si psa nemohli prevziať osobne ale musel isť cez donážkovú službu ktorú vybrala paní. Penize sme mali zaplatiť tejto službe a tak sme aj spravili (600€) v tom momente jak sme všetko zaplatili s nami prestala paní a aj táto služba komunikovať. Máme občiansky preukaz tejto paní a aj dvôkaz že pes je prepísaný na mňa. Pes mal prísť 21.4. Ako nám slubovala daná donážková služba, no pes stále neprišiel a nemáme žiadne informácie pretože s nami nikto nekomunikuje a nezdvíha nám nikto telefón. Preto chcem požiadať o pomoc, pretože chceme dostať naše peniaze naspäť.(ps: inzerát sme našli na bazoši a inzerát tam stále je, a máme aj ineternetovú stránku donážkovej služby a aj ich číslo účtu)
buchač Optimistická verzia...vieš o tejto info ?

S účinnosťou od 16. marca 2020 od 0:00 h platí zákaz pre občanov ČR a cudzincov s trvalým a prechodným pobytom nad 90 dní na území ČR vycestovať z ČR, s výnimkou osôb, ktorým bola udelená výnimka.
----------------------
Pesimistická verzia...

Ty koľko máš rokov, že skočíš na takú fintu ?
Dávať peniaze vopred ??? Asi im zamávaj na rozlúčku...a zaspievaj
S Pánom Bohom,
ideme od vás, neublížiil sme, neublížili sme
žiadnemu z vás.
-----------------------
Nie si ani anglická kráľovná, aby si mala takú potvoru.
misoft Zahraničná stránka ťa neoklamala - pokiaľ je to inertný portál - ten málokedy overuje správnosť údajov.
Oklamala ťa česká podvodníčka. Tá dokonca aj donáškovú službu vybrala - vedela prečo! Overil si si aj tú "službu"?
Takže OP je na 100% sfalšovaný, resp. od niekoho oskenovaný a upravený.
"Dôkaz", že je prepísaný - tiež takéto potvrdenia ti ktokoľvek vytvorí na počkanie.
A keďže ňou vybraná služba "komunikovala" - tak len preto, aby sa odoslali peniaze.
Takže výsledok - psa NEUVIDÍŠ - žiadny totiž neexistoval!
Peniaze NEUVIDÍŠ - pretože účet už dávno asi nebude aktívny.
Pokiaľ je na Bazoši - ihneď upozorni portál na podvod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Takto sa robia podvody, vylakaju peniaze od naivnych kupujucich.
    Mozes podat trestne oznamenie za podvod, ale predpokladam, ze aj OP bude kradnuty a ze nedokazete najst ziadnu spojitost s existujucou osobou.
    A platba "donaskovej" sluzbe bude tiez tazko spojitelna s niekym.
    S peniazmi sa mozes rozlucit.

    Budem ti gratulovat, ak sa k psovi ci peniazom este niekedy dostanes.

    Jedine ak mas poistene platby alebo to bolo platene kreditkou, mozes svoju banku poziadat a vratenie penazi za nezrealizovany obchod.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Donáškovej službe sa odkedy platí dopredu? Snáď preto je donášková, že sa platí až pri preberaní zásielky, nie? A navyše, posielať psa nejakou službou? To čo je. Inak nádej je. Bazoš má overené telefónne číslo (bez neho sa nedá inzerovať), a to číslo musí byť na niekoho napísané. Potom účet na ktorý sa platilo, ten tiež musí byť na niekoho napísaný. Ďalej nech už rieši polícia.

    Ako mám dostať peniaze naspäť keď ma oklamala zahraničná stránka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.