Zavrieť

Porady

Čím vyleštiť "zmliečnenie" na dioptrických (plastových okuliaroch) VYRIEŠENÉ

Mám objednané nové okuliare, ale ešte musím istý čas vydržať so starými.

A v snahe ich vyleštiť "domácimi receptami", čo som našla na internete, tak som ich ešte viac znehodnotila. Teraz ich mám zmliečnené, ako by zahmlené.

Použila som ako 1. zubnú pastu, ktorá spôsobila zamliečnenie, pokračovala som kypriacim práškom so sódou bikarbónou, leštičom na nábytok, detským šampónom, opaľovacím krémom, nakoniec som skončila pri Okene.

Je to trochu lepšie, ale stále nie ideálne.

Čo by som mohla ešte použiť, aby som ich vrátila ako tak do normálu?

Ďakujem za vyskúšanú a osvedčenú radu.

DOPLNENIE-VYRIEŠENÉ

Ďakujem za rady, už mi prišli nové okuliare.
Také priezračné videnie, akoby som na sklo v nich nemala
Naposledy upravil Kabaka123 : 29.04.20 at 11:23
8 komentárov     zbaliť
ivka70 Platove su ake?
Kabaka123 plastové samozrejme
misoft Plastové - všeobecné pomenovanie - sú z tzv. organického skla - čo môže byť polymetylmetakrylát, alebo polykarbonát.

Takže na "vyleštenie" potrebuješ leštidlá na tieto hmoty napr. https://eshop.zenitsk.sk/lestici-pasta-na-plexisklo-sk/
buchač DOPLNENIE-VYRIEŠENÉ
Ďakujem za rady, už mi prišli nové okuliare.
Také priezračné videnie, akoby som na sklo v nich nemala
================
Mi nepovedz, že znova plastové...či ???
Kabaka123 áno plastové, z tej istej webstránky... mám s nimi dobré skúsenosti...
buchač No amen....
misoft No hádam ju už nenapadne ich čistiť zubnou pastou
Kabaka123 môžem to vyskúšať na starých a dotiahnúť k dokonalosti... a vybrúsim aj dioptrie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    zubná pasta = brúsna pasta. vytvorila si mikro zdrsnený povrch. Je maximálne nevhodné si dať radiť z internetu. takže nabudúce čistá voda a papier sklolux možno trocha okeny (nepiť) alebo jemná handrička Budem ironický dokonalá priehľadnosť sa zabezpečí už len kladivkom, ale stratia dioprické schopnosti
    Dáša_ len tak na okraj, toto nie je rada z internetu????? czhľadom ku nej
    pavol54 prepáč ale ona napísala v otázke že to má z internetu. to potom aj monitor treba vyčistiť pastou alebo zrovna jemným šmirgľom. keby si to zobrala pod mikroskop videla by si ako to poškriabanie pastou vyzerá (moja stredná škola 3. ročník predmet : základy konštrukcie a prevádzky optických systémov)

    Čím vyleštiť "zmliečnenie" na dioptrických (plastových okuliaroch) VYRIEŠENÉ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.