Zavrieť

Porady

Odvody do SP pocas PN

Pekny den,
prosim o radu ohladne odvodov do Soc. poistovne v pripade, ak pracovnik je PN cely mesiac. Konktretne ma zaujima do ktorych fondov odvadzaju zamestnanec a zamestnavatel v pripade, ked zamestnanec dostane v uvedenom obdobi odmenu /pracovnik pobera davky NP/.
Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    evire
    Pekny den,
    prosim o radu ohladne odvodov do Soc. poistovne v pripade, ak pracovnik je PN cely mesiac. Konktretne ma zaujima do ktorych fondov odvadzaju zamestnanec a zamestnavatel v pripade, ked zamestnanec dostane v uvedenom obdobi odmenu /pracovnik pobera davky NP/.
    Dakujem za radu
    Odmenu, za to, že bol práceneschopný v období?

    Alebo odmenu za niektoré z období prechádzajúcich obdobiu, v ktorom je PN?

    Podrobnosti sú v §140 ods. 2) a ods. 6) zákona o sociálnom poistení.

    evire je offline (nepripojený) evire

    som zena -:))) evire
    Pracovnik dostal odmenu za obdobie, ktore predchadzalo obdobiu, v ktorom je PN . Podla informacie SP sa v takomto pripade neplatia odvody za zamestnanca ani za zamestnavatela. Pri spracovani miezd vsak bolo vypocitane UP za ZL z uvedenej odmeny.
    Prosim o radu. Dakujem.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    evire
    Pracovnik dostal odmenu za obdobie, ktore predchadzalo obdobiu, v ktorom je PN.
    Aj ja som si myslel, že je to asi tak. Moja otázka bola skôr na odľahčenie.

    evire
    Podla informacie SP sa v takomto pripade neplatia odvody za zamestnanca ani za zamestnavatela.
    Súhlas. Výnimky, ktoré nie sú dôvodom na neplatenie poistného počas práceneschopnosti, sú uvedené v §140 ods. 2) zákona o sociálnom poistení, na ktorý som sa odvolával v predchádzajúcom príspevku. Keďže poberá nemocenské dávky, tieto výnimky sa s veľmi vysokou pravdepodobnosťou na toho zamestnanca nevzťahujú.

    evire
    Pri spracovani miezd vsak bolo vypocitane UP za ZL z uvedenej odmeny.
    Odporúčam skontrolovať nastavenia mzdového programu / konzultovať s dodávateľom programu. Nikto nie je neomylný ...

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    evire
    Pracovnik dostal odmenu za obdobie, ktore predchadzalo obdobiu, v ktorom je PN . Podla informacie SP sa v takomto pripade neplatia odvody za zamestnanca ani za zamestnavatela. Pri spracovani miezd vsak bolo vypocitane UP za ZL z uvedenej odmeny.
    Prosim o radu. Dakujem.
    Ja som mala tiež tento problém, software vyrátal odvod do ZP a do SP len úrazové poistenie. V oboch prípadoch vymeriavacím základom je spomínaná odmena. Overovala som v SP u kontrolórov a odpoveď znela, že je to správne, no musí byť dodržaná podmienka neodpracovania ani jedného dňa v mesiaci a celý mesiac PN (§140 zákona o sociálnom poistení).

    Odvody do SP pocas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.