Zavrieť

Porady

Preplatenie starej dovolenky pri zmene úväzku z osemhodinového na štvorhodinový

Dobrý deň, rada by som sa spýtala na nasledovnú situáciu: Od januára 2020 mi zamestnávateľ znížil úväzok na štvorhodinový. Z predchádzajúceho roku 2019 mi pri riadnom osemhodinovom úväzku zostalo nevyčerpaných 11 dňa dovolenky. Naša mzdárka mi tvrdí, že po zmene úväzku mi náleží 11x 4 hodiny nevyčerpanej dovolenky....takže som práve prišla o peniaze za 44 hodíny nevyčerpanej dovolenky. Je to takto správne? Prosím o názory a odvolávku na podporu v zákone. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mzdarka ma pravdu, je to v sulade so Zakonnikom prace, § 100 až § 117 . Preplatenie dovolenky prichadza do uvahy len pri ukonceni PP, teda nie v tvojom pripade.
    Mala si si dovolenku vycerpat pred zmenou uvazku alebo pockat, kym budes mat zasa uvazok plny.
    Naposledy upravil ivka70 : 05.05.20 at 08:36

    Preplatenie starej dovolenky pri zmene úväzku z osemhodinového na štvorhodinový

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.