Zavrieť

Porady

Urazové poistenie a dohodári od 1.8.2006

Prosím, poraďte mi: podľa toho, čo som sa dočítala znamená, že dohodár musí mať odvod na úraz.poistenie z najnižšieho VZ, aj keď napr. zarobí mesačne len 600,- Sk. Mám totiž viacej dohodárov, a neprešiel mi výkaz do SP elektronicky (program OLYMP). U všetkých miezd mi SP napísala chybové hlásenie, že mám nepovolenú výnimku VZ. Sú to rôzni dohodári, sú medzi nimi aj starobní dôchodci. Prosím súrne o radu.
Naposledy upravil jaja37 : 11.09.06 at 17:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MS77 je offline (nepripojený) MS77

    MS77
    Nerobím v Olympe, ale pri dohodároch nastavujem v prehľade výmimky vymeriavacieho základu a upravujem to na 6, skus niekde pozriet ci sa ti to nedá nastavit. Pri úrazovom poistení sa platí O,8% zo skutočne dosiahnutej mzdy, úrazové poistenie nemá max a min vymeriavací základ. A ešte máš nainštalovanú novú verziu výkazov. Od 1.8. má SP nové mesačné výkazy, kde pri starobných dôchodcoch neplatíš odvody ani na nemocenské poistenie, ani poistenie v nezamestanosti, ani invalidné. U dohodárov platíš úrázové a garančné.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    jaja37
    U všetkých miezd mi SP napísala chybové hlásenie, že mám nepovolenú výnimku VZ.
    Je nový číselník výnimiek. Sociálna poisťovňa ho "zapla" cez víkend bez predchádzajúceho upozornenia.
    Takáto chyba sa preto vyskytuje vo všetkých mzdových programoch, nielen v tom, ktorý si uviedla.
    Nie je to v tomto prípade chyba mzdových programov.

    MS77
    ...pri dohodároch nastavujem v prehľade výmimky vymeriavacieho základu a upravujem to na 6...
    Kód výnimky "6" je už minulosťou.
    Naposledy upravil endrju : 11.09.06 at 18:55

    jaja37 je offline (nepripojený) jaja37

    jaja37
    Veľmi pekne ďakujem. Prišla som na to, že mi z neznámych dôvodov nezobralo garančné poistenie. Už som si to opravila. Ešte raz srdečná vďaka.

    CHIC je offline (nepripojený) CHIC

    CHIC
    endrju
    Je nový číselník výnimiek. Sociálna poisťovňa ho "zapla" cez víkend bez predchádzajúceho upozornenia.
    Takáto chyba sa preto vyskytuje vo všetkých mzdových programoch, nielen v tom, ktorý si uviedla.
    Nie je to v tomto prípade chyba mzdových programov...
    Dovolím si nesúhlasiť, nakoľko EIS MZD Compeko je vo verzii zo dňa 07.09.2006 plne prispôsobený požiadavkám SP - t.j. aktualizované výnimky, nová položka "rozsah poistenia" ...
    Naposledy upravil CHIC : 12.09.06 at 18:34

    Urazové poistenie a dohodári od 1.8.2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.