Zavrieť

Porady

plat pri 50% úväzku je tiež 50% ?

Po nástupe na dôchodok som zostala pracovať na tej istej pozícii, po určitom čase som požiadala zamestnávateľa o zníženie prac. doby na 50%, teda stále som kmeňový zamestnanec, teda stále vykonávam tú istú prácu, no plat mám polovičný . Je to správne?
kopretinka Robíš 50% toho,čo pred dôchodkom a chceš za to 100% plat??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozete sa dohodnut na akejkolvek mzde, zavisi len na tom, na kolko si danu pracu zamestnavatel oceni. Kludne mozes pracovat 1 hodinu tyzdenne a mat niekolkotisicovu mesacnu mzdu.

    Ale logicky ak na rovnakej pozicii pracuje niekto na plny uvazok a niekto iny na polovicny, z hladiska zachovania spravodlivosti odmenovania je logicke to, ze aj mzda je polovicna.
    ivka70 Je jedno, ze mas zmeny 12 hodinove, mas ich asi o polovicu menej ako pri plnom uvazku, lebo inak nerozumiem, ako sa ti prejavilo 50% znizenie uvazku.
    Alebo potom robis nadcasy? Ak ano, tie musis mat ako nadcas zaplatene.
    Nerozumiem inak, aky zmysel by mala tvoja ziadost o 50% uvazok.
    veronikasad Co rozumies pod 50% uvazkom, o ktorý ako pises, si poziadala? Kolko hodín týždenne odpracujes?

    plat pri 50% úväzku je tiež 50% ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.