Zavrieť

Porady

Zdanenie prijmu z CR (mesiace 1 az 11) na Slovensku.

Zdravim,
predosle roky som RZD riesil pre manzelku vylukou, len preratal cisla z ceskeho RZD od zamestnavatela a podal danove na SK.

Ale teraz ide o pripad ze dlhodoby TPP skoncil 30.11.2019.
V decembri 2019 nemala ziadny prijem.
Cesky zamestnavatel jej dal v decembri "Potvrzeni o zdanitelnych prijmech ze zavisle cinnosti, srazenych zalohach na dan z techto prijmu a danovem zvyhodneni" za rok 2019 za mesiace 1-11. ALE "bez rocneho zuctovania zaloha a danoveho zvyhodneni", kedze to sa v CR robi az v marci ako aj u nas. Samozrejme predosle roky jej cesky zamestnavatel urobil RZD v CR.

Teraz nie som si isty ako jej mam podat danove priznanie ? ci len rovnako ako predosle roky vylukou a s danou NULA aj ked RZD sa v CR defacto neudialo ? asi tym pride o nejaky ten preplatok ale v nahanat dnes RZD v CR bude asi nerealne.

Alebo nahodit cisla a zdanit to na SK (sice to uz netusim ze ako, lebo s tymto nemam skusenosti) ... a je potom mozny vobec danovy preplatok ak platila dane v CR , tipujem ze asi tazko.

Ako mame postupovat ? aby bol kazdy spokojny aj DU aj manzelka a neboli z toho problemy ?

dakujem za akekolvek rady
veronikasad pri metode vyňatia príjmov žiadny preplatok dane zaplatenej v ČR nečakaj.
magi007 jasne, jedine v pripade ze si poda danove priznanie v CR a tam by preplatok mal byt, kedze 5 mesiacov mala 100% prijem, 6 mesiacov cca 40% prijem z homeoffice a 1 mesiac ziadny prijem, kedze TPP ukoncila 30.11.2019, ked sa to vsetko spriemeruje tak daco z toho bude ;-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Treba si zistiť, či nie si povinný podať DP aj v ČR, keďže zamestnávatel ti RZD neurobil (s DP v ČR nemám skúsenosti).

    Na SK robíš DP z celosvetových príjmov, voči minulému roku sa nič nemení. Len ak v Potvrdení z zdan.príjmoch nie je uvedené poistné zrazené zamestnancovi, treba si ho od zamestnávatela vyžiadať.
    Prepočítaš priemerným kurzom NBS a uplatníš metodu vyňatia príjmov.
    magi007 dakujem, tu slovensku cast vie ze vynatie prijmov, lenze ona nema ceske RZD ci DP
    magi007 nasla kamaratu co jej to DP urobi ;-)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Slovenské DP spravíš normálne - metóda vyňatia príjmov.
    Ale ja by som určite kontaktovala zamestnávateľa - predpokladám, že aj oni majú posunuté termíny, možno jej ešte spravia RZD? - aj keď ozaj to mala riešiť skôr! A ak aj nie - na nete nájdeš české DP a poučenie k nemu.(spravíš). Okrem toho, že asi má aj povinnosť v ČR - tak sa aj oplatí spraviť - minimálne preto, že za celých 12 mesiacov nemá uplatnené to "zvýhodnenie", prípadne iné "slevy" - takže nejaký preplatok by MOHOL byť☺
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    magi007 dakujem, presne ceska cast tohto problemu je nejasna, ale nasla kamaratu co jej to DP urobi
    Katy a R ja by som povedala, že je to jasné (musí) ! určte zarobila viac, ako 15 tis Čk za celý rok - či? kuk zákon
    magi007 No aj ten polovicny mesacny prijem co mala v mes 6-11 bol vyssi :-) Cize uvidime ako dopadne DP v CR, kedze nemala rovnaky plat pocas 12 mesiacov, ale 1-5mes to bolo 100%, 6-11mes tobolo okolo 55% a 12.mesiac to bolo 0 kedze dala vypoved ku koncu novembra.
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Urobiť DP ako píšu dievčatá použiť metódu vyňatia ak nie je uvedená výška odvodov a nedá sa len tak ľahko zistiť môže to ísť kľudne bez udania výšky odvodov. Ak je to A zaškrtnúť a vyplniť odd. 9. aj s poznámkou, že na potvrdení z ČR to nebolo. SVK DP tým bude vysporiadané. V ČR je tiež potrebné urobiť DP či tam bude aj nejaký preplatok ľahko vypočítate. Tlačivo sa dá vypísať, vytlačiť a poslať na miestne príslušný finančný úrad do ČR.
    magi007 dakujemm, toto som pouzil pre CR:
    http://www.financnisprava.cz/assets/...f?202005190955

    Zdanenie prijmu z CR (mesiace 1 az 11) na Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.