Zavrieť

Porady

Zakon o bytoch a NP - podpis podnajomnika na mesacnom zalohovom predpise

Dobry den, v byte mame podnajomnika 3 roky, tento rok som si vo vyuctovani vsimla zmenu osobomesiacov z 1 na 2 osoby, tak som to nasledne reklamovala u spravcu, ze sme ziadnu zmenu pocas poslednych 3 rokov nenahlasovali. Odpoved bola nasledovna: v nadväznosti na vyššie uvedené Vám v prílohe zasielam scen z hárku osobomesiacov za rok 2019, kde je pri evidencie bývajúcich osôb podpis osoby, ktorá sprístupnila Váš byt v čase aktualizovania počtu bývajúcich osôb v roku 2019. Vo vyúčtovaní nákladov za rok 2017 a 2018, Vám boli účtované náklady na 1 osobu z toho dôvodu, že pri aktualizovaní bývajúcich osôb za príslušné obdobie pri stave evidovaných bývajúcich osôb bol zo strany osoby ktorá sprístupnila byt opravený stav na 1 osobu. V tejto súvislosti som Vám od 01.01.2020 zaevidovala a stanovila predpis na 1 osobu, ktorý Vám zasielam v prílohe. Tým, že v roku 2019 boli písomne potvrdené dve bývajúce osoby a tak Vám bolo aj vypracované vyúčtovanie, pokladáme Vašu reklamáciu za neopodstatnenú.

Moja otazka: podpis hocijakej osoby, ktora spristupnila byt je dostatocny dovod? Ak by to bola moja sestra, ktora strazila aktualne mojho psa lebo ja som bola u kadernicky? Podpis samozrejme nesedi so ziadnym dokladom, ktory sme so spravcom podpisovali. Mozem reklamovat, ze podpis nie je nas? V zakone sa hovori vsade "vlastnik". Ma spravca povinnost si overit, ci mu dokumenty podpisuje skutocne vlastnik? Ak aj nie a ja to nasledne reklamujem, musi moju reklamaciu uznat alebo je v poriadku vyjadrenie ako je uvedene vyssie - maju to podpisane a hotovo?

Vopred velmi pekne dakujem!
7 komentárov     zbaliť
buchač Ja by som poriešil raz dva.

1. Podnájomníkovi by som zosobnil náklady...aby si zapamätal, že nie je vlastník a tým pádom nech si vyhodí z hlavy nejaké podpisovanie.
2. U nás takéto aktualizovanie osobomesiacov zvyčajne obehá zástupca...takže by bol druhý v poradí, ktorý by fásol.
3. ....a u správcu by som urobil bordel na počkanie.
Mirka1983 Podnajomnik je ucitel anglictiny z Kanady s chabou slovencinou, zmluvu mame s jazykovou skolou nechcem to riesit az takto ale toho spravcu uz riesim. Aktualizovanie obehoval zastupca, akurat to dal podpisat tomu, kto otvoril dvere. Len upresnim, ze spravca je oboznameny o nasej adrese trvaleho pobytu, korespondencnej adrese a zvycajne komunikujeme emailom. Nebol dovod na zvysovanie osobomesiacov kedze mame toho isteho najomnika uz 3 roky....kazdopadne vdaka. Ze to nie je v poriadku viem, zaujimalo ma to ako je to s podpisom - ci ma spravca pravo akceptovat v podstate hocijaky podpis - lebo moju reklamaciu uzavreli ako neopodstatnenu a tvaria sa, ze im staci skratka podpis....
veronikasad kolko osôb v byte skutočne býva ? Prečo podnájomníčika nahlásila dve osoby ? Že nemala nič podpisovať je už o inom ...
Mirka1983 Byva tam jedna osoba, podnajomnik, uz 3 roky ten isty. Doteraz s tym nebol problem, spravca ani nikto sa nam neozval, ze by bol v byte nejaky nezvycajny pohyb alebo podozrenie na zvysenie osobomesiacov, zatial zistujem aj ja co ich viedlo k svojvolnemu navyseniu, ktore dali podpisat. Podnajomnik je anglicky hovoriaci ucitel z Kanady, nemyslim si, ze nieco nahlasoval, so spravcom komunikujeme vylucne my s manzelom. Neviem ako prebiehala komunikacia zastupca vs. najomnik... zaujimalo ma, ci ma spravca pravo neuznat moju reklamaciu s dovodom, ze oni skratka maju podpis a hotovo
buchač Mirka1983 (Dnes 15:29) Podnajomnik je ucitel anglictiny z Kanady s chabou slovencinou, zmluvu mame s jazykovou skolou
=====================
Kuwa...ja neverím...
Napíšeš elaborát, no podstatnú informáciu nie.

Napísali ste reklamáciu ? Blbosť...reklamujú sa zlé topánky.
Na zle vyúčtovanie sa píše odvolanie s náležitým zdôvodnením.
Posledná inštancia je súd...akurát si je dobre rozmyslieť pre a proti.
Mirka1983 Vdaka...ale co bola podstatna informacia? Keby tam zila aj Snehulienka, v byte zije 3 roky najomnik, pocet osob sme nemenili svojvolne ho navysil spravca - to je pointa. Tod vsjo. Inak v samotnom vyuctovani sa pise, ze reklamaciu je mozne si uplatniť do 30 dni a kazdu nezrovnalost v rocnom vyuctovani je mozne reklamovat...chcela som vediet viac o beznej praxi zmeny osobomesiacov. Ak to nenahlasim ja ako vlastnik. Preco to zvykne spravca menit a ci vobec zvykne. Lebo to co ten nas najomca podpisal bolo uz navysenie na 2 osoby ktore on podpisom sice potvrdil. Ale niekto to tam predtym musel vytlacit (to nebolo rukou dopisane) takze toto ma zaujimalo. Respektíve ci sa s tym niekto stretol a ako to vyriesil
misoft A) Správca má podpísanú zmluvu o správe LEN s tebou.
B) Správca má v takýchto prípadoch jednať s vlastníkom bytu, pokiaľ vlastník bytu nesplnomocní na takéto úkony podnájomníka.
A PRIPOMEŇ správcovi, že porušil zákon 182/1993 a to konkrétne §11 ods.9 - pretože podnájomník nemal splnomocnenie vystupovať v tvojom mene, teda aj získaný údaj nie je pre správcu platný a nemôže podľa neho niečo rozpočítavať. Takže - pokiaľ nebola zmena nahlásená, pretože stav je trvalý a nemenný - nemala si povinnosť niečo nahlasovať.
Mal prednostne kontaktovať teba.
§11
(9) Vlastník bytu je povinný oznámiť bez zbytočného odkladu správcovi alebo spoločenstvu zmeny v počte osôb, ktoré užívajú byt súvisle minimálne počas dvoch mesiacov. Ak vlastník byt neužíva, je povinný oznámiť správcovi alebo spoločenstvu svoju adresu a každú jej zmenu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Lebo to co ten nas najomca podpisal bolo uz navysenie na 2 osoby ktore on podpisom sice potvrdil. Ale niekto to tam predtym musel vytlacit (to nebolo rukou dopisane) takze toto ma zaujimalo.
    --------------------------------------------------
    A prečo si toto neuviedla na začiatku? To si máme z prsta vycucať?
    ivka70 11.06.20 11:41 priradil do Porady
    ivka70 11.06.20 11:41 odstránil(a) z Porady

    Zakon o bytoch a NP - podpis podnajomnika na mesacnom zalohovom predpise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.