Zavrieť

Porady

Príspevok na opatrovanie ZŤP a živnosť

Dobrý deň, znamy potrebuje urobiť este DP. Ide o to že živnosť ukončil k 1.8. Ale od 1.5. Mu bol priznaný opatrovatelsky prispevok na tazko choreho otca a to v rozsahu VI.stupna. Faktury za svoje prace ma za april 3000 eur, jun 700 eur a jul 100 eur. Ked si spravi danove nepride o prispevok? Nakolko v juni ma prekroceny dvojnasobok zivotneho minima? A to uz mal aj priznany prispevok na opatrovanie? Neviem mu v tomto poradit...nestretla som sa este s tymto a nechcem az mu niecim uskodim. Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    janca - tak to DP spraviť jednoducho musí - čo vlastne riešiš? - že ho nespraví - a bude mať zbytočný problém (sankciu)? - v DP predsa nie sú položky po jednotlivých mesiacoch!
    A čo sa týka príspevku - tu: zz/2008-447/40
    on vari dokladuje príjem každý mesiac od toho mája? (ešte som sa stým nestretla)
    Janca1234 Nedokladuje ho v DP ale UPSVR si to asi tak vyziada, lebo uz mu dali papier ze dosiel az prinesie aj DP. Ale tak co..mate pravdu nech si to uz vysvetluje ako chce potom. dakujem
    Katy a R samozrejme, že dokladuje - ale ročný príjem - či?
    Je samozrejmosťou, že sa každoročne predkladajú doklady k príjmovým a majetkovým pomerom aj ŤZP osoby (to musia všetci, ktorí poberajú nejakú kompenzáciu z UPSVaR ) a v tomto prípade aj príjmy opatrovateľa . pozri si vzákone, čo všetko sa tam počíta.

    Príspevok na opatrovanie ZŤP a živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.