Zavrieť

Porady

Podpis vypovede

Policia mi zavolala, ze zajtra pride spisat ku mne vypoved. Som povinna ju podpisovat ? Co ked ju nepodpisem ?
18 komentárov     zbaliť
misoft Ak si ty iniciátorka výpovede - ak nepodpíšeš = žiadna výpoveď, Ak si podávala svedectvo - ak nepodpíšeš = žiadne svedectvo. Ak by si si výpoveďou mohla škodiť sebe, nemusíš podpisovať - na to máš právo.
Podpisom predsa potvrdzuješ to, čo si povedala.
Nurul Podnet na Policiu podal na mna sused
misoft Tak v tom prípade - buď nepodpíšeš a budú sa zaoberať jeho podaním, ale ty stratíš takto možnosť obrany. A potom sa ale nečuduj!
Ak podpíšeš svoje vyjadrenie - tak budú to riešiť, alebo to odložia, prípadne zamietnu.
Nurul Dakujem
buchač misoft (Dnes 19:20) Tak v tom prípade - buď nepodpíšeš a budú sa zaoberať jeho podaním, ale ty stratíš takto možnosť obrany.
====================

Jésus marihuanna...to sa nedá ani len čítať a nie ešte podľa toho sa zariadiť.
Ak NEVIEŠ, tak NEDRíSTAJ !!!

Radšej si prebehni problematiku ohľadom výpovede na polícii....§ 17-34 zákona o policajnom zbore.
Nurul Misoft ma pravdu. Vypovedat chcem, len som sa pytala, ci som povinna to podpisovat
marjankaj šak sa nehanbi, urob tri krížiky a je to
buchač Nurul (Dnes 20:09) Misoft ma pravdu. Vypovedat chcem, len som sa pytala, ci som povinna to podpisovat
=================
Misoft NEMÁ v ŽIADNOM PRÍPADE pravde...NEEXISTUJE !

...a nasledovné je HLÚPOSŤ prvého rangu a to celé na kvadrát..

misoft (Dnes 19:14) Ak by si si výpoveďou mohla škodiť sebe, nemusíš podpisovať - na to máš právo.
--------------------------
Lebo platí, že ..." odoprieť vypovedať môžete aj vtedy, ak by ste svojou svedeckou výpoveďou spôsobili nebezpečenstvo trestného stíhania sebe, svojmu príbuznému v priamom pokolení (rodičom, starým rodičom, deťom a vnukom), svojmu súrodencovi, osvojiteľovi, osvojencovi, manželovi alebo druhovi. "

P.S.:
Ale rob, ako uznáš za vhodné...lepšie je to posrať podľa svojho, ako dať na radu iných.

Misofta do toho momentálne nerátam...on ešte v živote nebol vypovedať na polícii a nie ešte na súde.
Nurul Misoft a bodliak maju pravdu. Opakujem, nechcem odopriet vypoved, len ani nic podpisovat nechcem.
kopretinka To je to isté,ako keď prídeš do obchodu,chceš tovar ale nechceš zaplatiť.
misoft Buchy - NETREP!!!
Vypovedal som aj na polícii aj na súde!
Na polícii chceli nejakú výpoveď, spisovali, písali. Prečítal som a našiel som tam napísané nezrovnalosti.
Nepodpísal som! Takže ani výpoveď akoby nebola.
A bol pokoj. Takže - ako keby som nepovedal ani Ň.
Policajt môže požadovať, vyžadovať, ale ak niekto nič nepovie - ako ho donúti? Násilím?
Už sa zobuď.
Ak by výpoveďou mohla sebe uškodiť (vypovedala síce, ale si to potom uvedomila, že taká možnosť je v jej výpovedi) - tak nepodpíše! To sa rovná, ako keby nevypovedala, alebo odmietla vypovedať.

Chápeš to?
buchač misoft (Dnes 15:51) Buchy - NETREP!!!
Vypovedal som aj na polícii aj na súde!
Na polícii chceli nejakú výpoveď, spisovali, písali. Prečítal som a našiel som tam napísané nezrovnalosti.
Nepodpísal som! Takže ani výpoveď akoby nebola.
===============
Už ma niekedy sereš s tými svojimi blbosťami...a ani za boha si nepriznáš chybu.
Venuj sa radšej témam ohľadom počítačov...hento ti ide.
Paragrafy zo Zakona o polícii si určite nečítal, na to vezmem jed.

Hento, čo opisuješ sa rieši úplne inak.
Zápisnica sa podpisuje...no ku podpisu sa napíše vyjadrenie, s čím nesúhlasíš.

P.S.:
Nie je výpoveď ako výpoveď...či na polícii a či na súde.
bodliak "...na to vezmem jed." Vezmi !
vicktor Podnet dal sused - asi nic pozitivne, skor naopak.
Policia sa ta opyta ako to bolo, ty im rozpovies, oni to zapisu, ty nepodpises = hovorila si klamstva?
Predpokladam, ze chces povedat nieco na svoju obranu, tak aby to malo vahu, potom aj podpis.
Inak akoby si nenamietala voci obvineniu.
marjankaj No každému není shůry dáno.
Nurul Dnes rano u mna boli. Policajtka si zapisala moju vypoved a hned povedala, ze cele zastavia ako neodôvodnene. Nic som nepodpisovala.
Asi mi bolo shury dano
vicktor Uz nas nenapinaj. O co islo?
Nurul to nie je dôlezite
Téma je uzavretá.
kopretinka 15.06.20 18:07 odstránil(a) z Porady

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.