Zavrieť

Porady

Príplatky

Dobrý deň, zamestnanec má 2,5 hodinový pracovný týždeň s mesačnou mzdou. (Kŕmi zvieratá). Sviatok má platený, ako keby odpracoval. Chcem sa uistiť: Ak pracuje počas sviatku, počítam mu to ako nadčas, aj s nadčasovým príplatkom. Je to tak ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie automaticky.
    Ak sviatok pripadne na den, kedy by inak pracoval, je to jeho normalny pracovny cas za mzdu s priplatkom za pracu vo sviatok.
    Ak pracuje vo sviatok nad ramec svojich standardnych zmien -cize ma nariadenu v ten den pracu nadcas, potom ide o nadcas vo sviatok.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bma Ďakujem, čiže 1. a 8. mája - to nie je nadčas, platí sa mu iba príplatok za prácu vo sviatok 100 % z priemeru.
    ivka70 Bol to sviatok cez tyzden, ci mal vtedy pracovat, musite vediet vy.
    bma V pracovnej zmluve má: dohodnutá doba pracovného času je 2,5 hodiny týždenne. Už som z toho jeleň, Ak mu padne sviatok na pracovný deň, a nepracoval, treba mu to počítať ako odpracovaný deň, keď má mesačný plat ? Alebo len to, čo skutočne odpracoval ?
    kopretinka Pracuje denne pol hodiny?
    bma Áno
    ivka70 Ak mu padne sviatok na pracovný deň, a nepracoval, treba mu to počítať ako sviatok 0,5 hod. , ktory ma zaplateny v mesacnej mzde
    A ak pracuje, ako odpracovany den s narokom na priplatok za pracu vo sviatok
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.