Zavrieť

Porady

4 komentárov     zbaliť
ivka70 nerozumiem tvojej otazke: priplatok za pracu vo sviatok ma za kazdu odpracovanu hodinu vo sviatok,
za hodiny, ktore vo sviatok nepracoval, lebo bol sviatok, mu patri nahrada mzdy za sviatok
Janulka2708 Zle som to napísala, zamestnanci pracovali v nedelu, bol to zároveňa aj sviatok. Takže dostanú mzdu za 5odpr. hodín, príplatok za nedelu za 5 odpr. hodín. A príplatok za sviatok im mám dať tiež za 5hodín?
janulka5595 Asi si Ivku nepochopila - ak maju napr. beznu prac. dobu 8 hodin, a z toho odpracovali len 5 h, tak im prinalezi hodinova mzda za odpr. 5 hodin + priplatok za nedelu (za tych 5 hod. odpr.) + 3 hod. nahrada mzdy za sviatok.
ivka70 Ano, patri im priplatok za pracu vo sviatok aj za pracu v nedelu za odpracovane hodiny.
Ak nedela bola ich beznym pr\covnym dnom, tak im nalezi pripaltokj za sviatok+pripatok za nedelu za 5 hodin a nahrada mzdy xza sviatok za 3 hodiny.
Ak ta nedela nebola ich beznym pracovnym dnom,, tak islo o nadcas a patria im pripaltky za sviatok, nedelu a nadcas za 5 hodin. Nahrada mzdy za sviatok uz v takom pripade nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vyplácate príplatky za sviatky v dennom priemere, aj keď zamestnanec odpracoval iba 5 hodín?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.