Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce a nemoc

Zamestnanec uzatvoril Dohodu o vykonaní práce na dobu od 16.6.2020 do 31.12.2020, 5€/hod., rozsah práce 350 hodín. Doniesol potvrdenie o dočasnej PN - od 7.7.2020 do 8.7.2020. Pričom od začiatku neodpracoval ani jeden deň, nevznikol mu žiadny vymeriavací základ. Má nárok na náhradu príjmu za tiet 2 dni PN ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podľa mňa je dôležité - že či ide o pravidelný príjem, alebo nie. Že ako má dohodnuté odmeňovanie - po vykonaní práce?
    Ak ide o nepravidelný príjem - tak žiadne nemocenské poistenie sa neplatí - nepovažuje sa za zamestnanca pre NP .
    zze/2003-462/8/6
    Naposledy upravil Katy a R : 05.08.20 at 10:50
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bma Ide o pravidelny prijem, dohodnute odpracovat 350 hodin. Mzda sa ma vyplacat kazdy mesiac, podla poctu odpracovanych hodi


    I
    Katy a R ak pravidelný príjem - doplnila som - z 462/2003
    bma A zrovna som dostala jeho odhlasku zo SP k 31.7.2020
    Mila123 nerozumiem tejto informácii"..A znovu som dostala jeho odhlášku zo SP k 31 07 2020"
    ???
    veronikasad Píše zrovna, asi nevedela o tom, že dohoda uz bola ukoncena
    bma Odhlasky si robi firma sama. Len stale mam problem s tou marodkou 2 dni - teoreticky by sa mal vypocitat pravdepodobny denny vymeriavaci zaklad, len neviem ako, ked mal 5 € na hodinu, v dohode 350 hod do konca roka, ako mu to napocitat na mesiac, ked vobec nerobil
      zbaliť

    Dohoda o vykonaní práce a nemoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.