Zavrieť

Porady

Manželova firma a rozvod

Dobrý deň prajem. Zaujímalo by ma, aké mám právo pri rozvode firmu ktorú dostal môj manžel od otca v čase nášho manželstva. Manžel je konateľ firmy a okrem neho ešte dvaja spoločníci. Ďakujem
Naposledy upravil migelina : 19.08.20 at 07:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na podiel by si mala nárok, keby bola firma založená z BSM.


    občiansky zákonník

    Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov
    § 143
    V bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva a čo nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva, s výnimkou vecí získaných dedičstvom alebo darom, ako aj vecí, ktoré podľa svojej povahy slúžia osobnej potrebe alebo výkonu povolania len jedného z manželov, a vecí vydaných v rámci predpisov o reštitúcii majetku jednému z manželov, ktorý mal vydanú vec vo vlastníctve pred uzavretím manželstva alebo ktorému bola vec vydaná ako právnemu nástupcovi pôvodného vlastníka.3)
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    migelina Ďakujem pekne. Takže mám tomu rozumieť tak, že všetko čo je napísané na firmu napr. aj pozemok ktorý kúpil manžel a je na firme nemám právo?
    Mária27 o tom si nepísala
    avalik ak ho kupoval z firemnych penazi, tak to ide mimo teba
    migelina Tak to ma napadlo až teraz.
    Mária27 Tak napíš, o aký pozemok ide, či ho platil z BSM alebo z úspor pred manželstvom , atď.
    migelina Mohla by som poprosiť o váš kontakt? Hoc v súkromnej správe. Lepšie vám to vysvetlím než napíšem.
    Mária27 máš tu k dispozícii súkromnú poštu - pošli správu
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ziadny, kedze obchodny podiel nadobudol darom a nie z prostriedkov BSM.

    https://karkesova.sk/novinky/patr%C3...-man%C5%BEelov
    V súčasnosti akceptovaný právny názor, ktorý má oporu v judikatúre je taký, že obchodný podiel je za určitých podmienok súčasťou BSM. Musí byť ale splnená podmienka, aby bol obchodný podiel nadobudnutý počas trvania manželstva z prostriedkov patriacich do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    migelina Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. A ako teda zistím či je firma alebo nie je v BSM? Som z toho jeleň ????
    misoft Prečítaj si, čo si skôr napísala!
    "....ktorú dostal môj manžel od otca v čase nášho manželstva...."
    DOSTAL, nie VY ste dostali! Dostal (asi) bezodplatne = DAR! Takže je to jasné - nie je súčasťou BSM. Aby firma bola v BSM, museli by ste byť OBDAROVANÍ OBAJA naraz.
    ivka70 Nie je v BSM, lebo za podiel ste neplatili z penazi BSM
    migelina Ešte ma napadlo, manžel kúpil pozemok počas manželstva ktorý neskôr prepísal na firmu. To znamená že nemám nárok ani na to?
    ivka70 Prepisal znamena co? Daroval ho firme, predal ho firme? Za co pozemok kupil a aky bol pravny dovod prepisu? pozemok kupil len on alebo ste ho mali v BSM?
    migelina Už rozumiem. Ďakujem.
    migelina Ak by vám to nerobilo problém mohla by som vám zavolať? Lepšie by som to vysvetlila než napísala. Ďakujem
    ivka70 Urcite nie, daj si tu namahu a popis to.
    migelina Tak teda, píšem vám súkromnú správu.
      zbaliť

    Manželova firma a rozvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.