Zavrieť

Porady

Ošetrovné na matku

Som zamestnaná, mama mala mozgovú príhodu. Je dezorientovaná, má problém so zrakom, nevie čítať, potrebuje človeka ktorý sa o ňu postará. Začína sa kolotoč lekárov, rehabilitácie, staristlivosti. Ako dlho môžem na ňu čerpať ošetrovné? Viem, že a dcéru som poberala 10 dní. Teraz je ale situácia zložitejšia. Čo by som mala vedieť na čo mám právo?Kto za mňa bude platiť odvody, zdravotnú poisťovňu, dôchodkové poistenie atď. Výpoveď v práci ešte nechcem dávať, máme nádej, že sa jej stav zlepší po pár mesiacoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Osetrovne je mozne cerpat aj na matku
    https://www.socpoist.sk/osetrovne/1294s
    Platenych je prvych 10 dni, potom uz len ospravedlnene neplatene volno v praci.
    ZP plati stat, DP nie je pocas OCR platene nikym.
    Magda10 Zamestnávateľ, možno pochopí situáciu. Ale čo s DP? Musím si ho hradiť sama? Ako postupovať. Ďakujem za odpoveď.
    Mária27 Nemusíš, doba sa ti započíta, sumu si môžeš prípadne neskôr doplatiť. Bude to lacnejšie, môžeš si doplatiť viac.
    Magda10 Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.