Zavrieť

Porady

Notebook Asus alebo Lenovo

Dobrý deň, syn sa rozhoduje medzi dvoma hernými notebookmi, ktoré sú porovnateľné, len ktorá značka je kvalitnejšia, skôr sa prikláňa k Asus.Upresnim, Asus TUF FX505GT-BQ018T a Lenovo L340-15IRH.
Naposledy upravil willo : 30.08.20 at 12:31
7 komentárov     zbaliť
majkii Naozaj potrebuje herný notebook? Syn si kupoval "herný" notebook Asuus ROG STRIX , 3x v záruke opravy . Vďaka vysokému výkonu procesora a graf. karty sa to nedá uchladiť, vždy tam hulákal chladič, napriek tomu odišla klávesnica, potom základná doska, neskôr základná doska s SSD diskom , ten notebuk vďaka nedoriešenému chladeniu sa proste uvaril. To isté bolo pri predchádzajúcom uvarené SONY Vaio. Ja mám pracovny LENOVO ThinkPad, to je iná trieda, nemá prívlastok "herný"
willo Ďakujem za skúsenost,vie niekto ešte poradiť?
misoft Záleží aj na tom, ako hlboko chceš siahnuť do vrecka.
Oba sú z rozpätia 700€ - teda lepšia stredna trieda. Ale herné vôbec nie sú!
Neviem, aká bloatware má Asus predinštalovaný, ale hore uvedené Lenovo okrem svojho SW tam ešte dáva ako bloatware McAfee, M$O (samozrejme, potom treba kúpiť) a iné.
Ďalšia alternatíva MSI. Všetky sú na Inteloch.
Ak chceč poriadne pustiť - pozri si https://www.msi-shop.sk/kategorie/he...rBy=price_DESC
Ak trváš na Asus - tak TUFy v žiadnom prípade. To skôr ROGy https://www.asus.com/sk/ROG-Republic...tops-Products/
willo On to chce hlavne do školy, ide na vysokú študovať IT a občas si na ňom zahrať,na toto ak by sa dalo dáke linky poslať.
misoft Do školy - hľadaj v cenovej relácii 600-800€ (podľa zamerania, čo bude v škole robiť).
CPU i5-i7, Ryzen 3, Ryzen 5, SSD 512GB, GPU nVidia 4-8GB. - asi tak zhruba. Hrať sa na tom bude dať, ale s obmedzeniami (hore sa písalo - teploty a výdrž) - na nižšie detaily....
Linky zbytočne posielať, stačí vyhľadávať a porovnávať.
buchač Osobná skúsenosť ? Takže asi tak.

Mal som Asus a aj teraz mám Asus.
Prvý som kúpil, pár rokov (3-4) poslúžil...zahrieval sa jak fras, kúpil som dokonca chladiacu dosku, aj tak nič. Potom odišla základová doska a bolo vymaľované.
Teraz mám druhý rok tiež Asus (núdzové riešenie) ...no nie som veľmi spokojný...ventilátor beží furt a hučí jak gáter...

Čo sa týka servisu, je potrebné si uvedomiť, že všetky opravy sa vykonávajú v Čechách...
https://www.asus-shop.sk/servis-a-podpora
misoft K opravám... servis je v Ostrave. Pokiaľ je NB v záruke, stačí si ho tam zaregistrovať a komunikovať priamo so servisom (obísť predajňu) - dajú inštrukcie, ako zabaliť, objednať kuriéra, odoslať. Priebeh opravy sa dá zistiť na ich stránkach, po oprave kurierom zaslaný späť. Zákazník (ak je v záruke) neplatí ani cent!
Osobná skúsenosť - 2 NB tam boli. Oprava v oboch prípadoch do 4 kalendárnych dní. Ony totiž záručné opravy sú prednostné.

Kde má Lenovo, alebo MSI svoje servisné strediská - neviem.
Ale inak - ASUS by som si už dnes ani ja nekúpil, i keď s mojim mám dobré skúsenosti - môj zatiaľ ide bez chyby (ale to som vymákol model, z ktorého sa vyrobilo cca 15-20tis. kusov). Skôr by som sa priklonil k Lenovu, potom k MSI (po hernej stránke sú skoro rovnaké - Lenovo Legion, MSI Thin).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruskahe je offline (nepripojený) sthruskahe

    sthruskahe
    OT:
    Ak ide študovať, tak nepotrebuje herný NB! Ak ide študovať IT, tak sa v tom má už teraz vyznať Alebo si to správne vyhľadať aj s recenziami.
    Pre štúdium, podľa toho čo to bude, bude potrebovať hlavne:
    * dostatok RAM. Pod 8 GB by som nešiel

    * dostatočne veľký disk(y). Ako systémový určite len SSD

    Notebook Asus alebo Lenovo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.