Zavrieť

Porady

Asus alebo Lenovo ?

Zdravím, potrebujem poradiť ohľadom výberu notebooku. Rozhodujem sa medzi týmito dvoma a neviem sa rozhodnúť. Prosím poraďte mi.
http://www.alza.sk/asus-n56vv-s4027h-d458882.htm
http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-e...yg-d462356.htm
Notebook budem používať predovšetkým na úpravu videa, sem-tam nejaká hra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

    matus-x1
    Ja by som nezobral ani jeden...

    Keď už SSD, tak aspoň 128 - 256 GB SSD + Win 8 (v tvojej cenovej kalkulácii sú také) Len samotný Win8 má skoro 25 GB.
    Budeš spokojný s rýchlosťou Win a práce s aplikáciami. Hry ktoré hráš často si hodíš klasicky na C: (SSD) a ostatné na disk D:
    Navyše do Win Vista pracuje windows s diskom aktívne a permanentne od spustenia, takže u klasického disku budeš počúvať stále všelijaké pazvuky a ak by si mal SDD tak máš "tichí" chod.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    ASUS: plusové - o trochu rýchlejší procesor, lepšia grafika (o trochu rýchlejšia), WiDi, podsvietená klávesnica (vhodné pri práci v tme). Mínusové - disk 750GB 7200ot.
    Lenovo: plusové - HDD 1TB + SSD 24GB (rýchly nábeh OS) - mínusové - to čo je plusové u ASUSu.
    Rozdiel v cene 21€ je malý.
    A ešte - ASUS má matný monitor, Lenovo antireflexný (lesklý s antireflex.vrstvou.)

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    a este

    Asus - rychlejsi ale mensi HDD (7200RPM)
    Lenovo - vacsi ale pomalsi HDD (5400RM)

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Pri tých parametroch hovoriť ktorý je rýchlejší a ktorý pomalší nemá zmysel. Je to ako hľadať rozdiel medzi palicou, ktorá má meter a palicou, ktorá má 99,9 cm.

    Omnoho väčší efekt na rýchlosť práce s notebookom bude mať použitie SSD disku.
    Ja by som si počkal na to lenovo.
    newmi to bude zalezat od toho ci data s ktorymi bude pracovat budu na SSD alebo HDD.
    mecky to ssd v lenovo sluzi iba ako cache, a co v nej je si riadi OS, prinos na rychlosti tam je v niecom citelny v niecom nie

    celkovo su tie ntb velmi vyrovnane, ani s jednym nespravi chybu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.