Zavrieť

Porady

Excel ako vytvoriť graf?

ahojte,

potreboval by som vytvorit graf z nasledujucich udajov s tym ze tam potrebujem zakomponovat aj liniu - priemer vo forme ciary, kde stlpce znazornuju naklady mesacne a linia by ukazovala aky je priemer za predchadzajuce mesiace

dakujem pekne.


.................................................. .................................................. .
Naposledy upravil terezamaria : 01.09.20 at 08:04 Dôvod: úprava zadania
eeeeeeeeeeeeeeeee.JPG  
marjankaj Lepšie by si spravil, keby si priložil prílohu v exceli a vysvetlil, čo si predstavuješ pod tou "líniou"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Takto... v prílohe.
    Naposledy upravil mepex : 31.08.20 at 17:54
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Pekné od teba, že si to prepísal do normálnej podoby. Inak ja som bol doteraz v tom, že línia je priamka....
    mepex Asi autor myslel čiarový graf. Prikladám aj to v 2.
    marjankaj Jáj, to odkukal od Matoviča. Ten tiež dal kontrolovať všetky autá a potom tvrdil, že myslel "námatkovo".
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    danoBA google som skusal ale nedokzal som to pdola toho nahodit preto hladam niekoho kto ma s tym realne skusenost a dvoma troma vetami to vysvetli
    avalik pisu tam, ze mas skombinovat ciarovy so stlpcovym grafom ... aky mas excel? dovoli ti robit kombinovane grafy?
    mne vvtvojom zadani chyba stlpec s priemermy
    urob si najprv dva samostatne grafy - ciarovy na priemery a stlpcovy na hodnoty ... ked toto bude ukazovat to co chces, potom spekuluj o kombinacii grafov
    danoBA v excely mam zalozky za mesiace v nich su udaje ktore su nakopirovane do tabulky co som sem dal a primer je urobeny z tychto mesiacov...nie je spraveny priemer zvlast za mesiac kazdy
    avalik danoBA no ved si skus vytvorit ciarovy graf priemeru z tej tvojej tabulky ... ako chces zobrazit data, ked ich nemas? ci robi problem doplnit stlpec s priemermy?
    avalik Janko, dala som este jednu sancu
      zbaliť

    Excel ako vytvoriť graf?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.