Zavrieť

Porady

Dá sa robiť na dohodu popri aktivačných prácach?

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či sa dá robiť na dohodu, pokiaľ je človek na aktivačných prácach a dostáva dávku v hmotnej núdzi. Pani priamo na aktivačných prácach mi povedala, že sa dá ppopri tom robiť na dohodu, ale je to omedzené do určitej sumy. No na ÚP mi povedali, že mám teraz zmluvu s mestom (tie AP) a keby som chcel robiť na dohodu, tak by som musel túto zmluvu zrušiť a vybrať si, čo je pre mňa výhodnejšie. Neviete mi poriadiť, či sa teda dá robiť na dohodu popri AP a do akej výšky sumy, alebo či si musím vybrať medzi AP a dohodov, ako mi to povedali na ÚP?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Da sa robit na dohodu, aj neda.
    Ak si evidovany na UP, musis dodrzat podmienky tejto prace.
    Na UP mozes odpracovat max 40 hodin, na aktivacnych pracach musis 32 hodin mesacne, ak sa tieto hodiny pocitaju do hodin na UP, tak uz ti vela hodin neostava (neviem, ci sa pocitaju - podla vyjadrenia z UP asi ano).

    Okrem toho ak pracujes na dohodu, 75% z prijmu sa ti zapocitava ako prijem pre davku v hmotnej nudzi.
    Kedze na dohodu musis mat aspon minimalnu mzdu, ak teda budes pracovat na dohodu, prides pravdepodobne o davky v hmotnej nudzi a teda aj o dovod na aktivacne prace.
    Ono je to tak zratane, ze ked odpracujes toloko hodin na dohodu ako mas odpracovat na aktivacnych pracach , zarobis tolko, aby si uz narok na davku v hmotnej nudzi nebol odkazany.
    kuskus Áno, dáva to zmysel. Ďakujem za obšírnu odpoveď.

    Dá sa robiť na dohodu popri aktivačných prácach?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.