Zavrieť

Porady

Rozchod pred rozvodom

Naposledy upravil Zmenaprichadza : 08.09.20 at 18:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zrušenie trvalého pobytu nepomôže, on tam má stále právo bývania, a to aj po rozvode, pokiaľ mu nebude zabezpečené náhradné bývanie. Bude stačiť ponúknuť mu zmluvu o nájme, ktorú keď odmietne, budeš ho môcť dať vysťahovať hoci aj do hotela.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zmenaprichadza Aj keď nieje vlastník? Ok keď mu dám zmluvu a odmietne, čím preukážem že odmietol? Koho mám potom volať? Musí o tom rozhodnúť súd?
    Mária27 Nemôžeš podať návrh na zrušenie trvalého pobytu manželovi, až po rozvode. Pozri priložený zákon §7 ods. 1 písm. f) https://www.zakonypreludi.sk/zz/1998-253
    dmc posles mu ponuku doporucenou postou. Ak ti pride aj neprevzata - kaslat na to. Pockas kym pojde na pivo. Zavolas kamosky - vystahujes veci pred byt - vymenis zamok a uzivas si party s kamoskami v byte. Ved nech sa on s tebou sudi - ze to nebolo podla zakona -myslim ze ho to rychlo prejde.

    Druha alternativa. Popros kamosa - 195 cm /120 kg - idealne potetovany motorkar - nech sa zahra na tvojho milenca. Vo vedlajsej izbe vyvadzajte "akoze" celu noc - rano ho ponuknite kavickou... a ze ci nestane aj na obed. ...Každu noc to opakujte. Garantujem že dlhsie ako 1-tyzden nevydrzi
    marjankaj Šak ty si pomaly lepší ako Lipšic.
    dmc prečo "pomaly"
    marjankaj Asi sa málo zviditeľňuješ Alebo nemáš zazobaných klientov?
    Zmenaprichadza Kamaráta nemám a taktiež na takéto veci nemám žalúdok. Povedal že žiadnu zmluvu nepodpíše a ani nepreberie. Nesúhlasí s ničím, vraj ja mám vypadnúť z domu. Na hypotéke mám odklad, začínam platiť až od januára a to mám ešte na 20 rokov s tým že on mi začne platiť až keď budem platiť hypotéku. On je strašne vychcany takze neviem ako toto dopadne. No nechala som sa pekne o*ebať, takze platí staré dobré Za dobrotu na žobrotu.
    Vy ste právnik?
    marjankaj Ešte by sa dalo v lekárni kúpiť arzenik alebo cyankáli. Ale na to treba recept, jeho fotka stačiť určite nebude. Novičok asi nezoženieš
    Zmenaprichadza No proste sa rozhodol, že má buď zničí alebo sa odstránim sama. Nonstop ma ponižuje a vraví vraj bez neho som nič. Všetko je vďaka nemu a ja som hnoj. Takze mám akurát tak dlhy, hypotéku na krku a prídem aj o dom. Lebo ja nemám silu bojovať
    buchač Vydrbať ho nechceš ? Nemáš na to žalúdok ? Právo je v tomto prípade na strane druhého...
    Priateľa nemáš ? ...a ani dobrého kamaráta ? Ani otca ?
    Tak potom plať a plač...celých 20 rokov.
    Ale na kieho frasa tu bola položená potom otázka ???

    P.S.:
    Už som tu v podobných témach napísal.
    Môj adoptovaný syn mal svojho času (povedzme, že podobný) problém.
    Dvoma presnými údermi bol problém vyriešený...
    Zmenaprichadza Mám rodinu, lenže toto čo dokáže on a jeho rodina ste ešte nezažili. Teror do konca života, zo všetkého obviňujú iných. Raz som od neho odišla a jeho matka mi volala že sa mám okamžite vrátiť inak uvidím. Veď oni niesu normálny.
    Mária27 Bude rozvod?
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    v konečnom dôsledku jedine súdnou cestou. aj keď tam nebude mať trvalý pobyt, môže sa tváriť, že je nájomník. Nájomná zmluva nemusí byť písomná, ani zaplatené nájomné. Nájomníka nemôžeš vyhodiť len tak, na to treba nariadenie súdu a následnosti. a ak mu vysťahuješ jeho veci a vymeníš zámky, budeš mať ty nepríjemnosti a opletačky po súdoch. Tak pozor na to. Ak má trocha rozumu, nepôjde to s ním tak jednoducho.
    buchač Radšej mať opletačky so súdom, ako mať na krku problémy iného rangu.
    Zmenaprichadza Neviem či to čo má nazvať rozumom. On je cely život prešpekulovaný a nič nechce platiť, zo všetkého sa iba vyvliecť. Takze neviem ako toto dopadne. Ale dobre určite nie

    Helkot je offline (nepripojený) Helkot

    Helkot
    Na tvojom mieste by som si nastahoval do svojej nehnutelnosti milenca. Uvidelo by sa, ci manzel zostane
    Zmenaprichadza Nemám milenca
    Nandrolon Nemáš na neho niečo? Podvody vo firme, nejaké kompro?

    Rozchod pred rozvodom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.