Zavrieť

Porady

cerpanie dovolenky pri ciastocnom uvazku

dobry den, zaujimalo by ma, ak pocas rodicovskej dovolenky nastupim na ciastocny uvazok, u zamestnavatela kde som pracovala pred materskou, kedy si musim vycerpat staru dovolenku, na ktoru mi vzinkol narok pocas materskej?dakujem
avalik nastupis na novu zmluvu alebo sa vratis na povodne miesto ale poziadas o skratenie pracovneho casu?
ivanna13 nastupim na povodne miesto v skratenom case, na obdobie kym poberam este rodicovsky, teda do 3r dietata, co bude dalsi rok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Cerpanie dovolenky urcuje zamestnavatel.
    Ale do dalsieho roka nemozes prenasat x rocnu dovolenku.
    Kedze dovolenka sa cerpa vzdy s aktualnym uvazkom, budes na starej dovolenke pravdepodobne stratova.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    najvyhodnejsie pre teba je ukoncit RD, vycerpat si celu dovolenku, na ktoru ti vznikol narok pred RD a az po jej skonceni zmenit PZ na kratsi pracovny cas - ak s tym zamestnavatel bude suhlasit

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nastupom do prace prace tvoja rodičovská dovolenka konci. Ak si budeš počas vykonu práce na kratší pracovný cas čerpať dovolenku, prednostne sa cerpa stará dovolenka s nahradou mzdy s aktualnym uvazkom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivanna13 budem pracovat na ciastocny, cize rodicovsky poberam nadalej, nekonci
    veronikasad Rodicovska dovolenka a poberanie rodičovského príspevku sú dve uplne odlišné veci...
    ivanna13 aha ok
      zbaliť

    cerpanie dovolenky pri ciastocnom uvazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.