Zavrieť

Porady

Budem mat narok na poberanie podpory v nezamestnanosti?

Zdravim, aktualne som zamestnana v zahranici, zaroven som spolocnickou v sro na Slovensku. Chcela by som odist z prace v AT, avsak ako spolocnik nemam narok ziadat o podporu v nezamestnanosti. Ak by som sa dala ako spolocnik vymazat z sro az po ukonceni TPP v AT vznikne mi narok na podporu z AT?Ako spolocnik nemam mzdu ani ziadne poistne. Dakujem

Z tohto som zmatena: V prípade, že posledné obdobie poistenia v nezamestnanosti bolo dosiahnuté na území Slovenskej republiky, k tomuto obdobiu poistenia v nezamestnanosti potrebnému na nárok na dávku v nezamestnanosti v Slovenskej republike sa v súlade s pravidlom úhrnu období poistenia pripočítajú aj obdobia poistenia nadobudnuté v inom členskom štáte. Ak takejto osobe vznikne nárok na dávku v nezamestnanosti v Slovenskej republike, jej výška sa vypočíta z platu alebo príjmu, ktorý daná osoba dosiahla v súvislosti so svojou činnosťou ako zamestnanec v Slovenskej republike.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak sa zaevisujes na UP, a nasledne poziadas o podporu v SP, budu skumat tvoje vazby na SK.
    Ak preukazes vazby (napr. mas tu rodinu, vlastnis nehnutelnost), tak ti SP zapocitsa aj potrebny cas z AT a prizna ti podporu.
    Ak vsak vazby nepreukazes, podporu nedostanes.

    Vseobecne v ramci EU sa odporuca poziadat o priznanie podpory v nezamestnanost v krajine, kde si odvadzala odvody a nasledne poziadat o transfer na SK.

    https://www.socpoist.sk/navrat-z-pra...anosti-/67801s
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikamatus jasne, som ako pendler kazdy den tam a spat...mam tu rodinu aj nehnutelnost...o podporu mozem teda ziadat az po odpisani z sro a teda ratat mi budu tu podporu z rakuska, kedze tu poistne neplatim vsak?
    ivka70 O podporu mozes ziadat az po zaevidovani na UP a tam ta zaeviduju, az ked uz nebudes figurovat v OR.

    Nebudu ti ratat podporu z AT, z AT ti zapocitaju potrebne dni a budes musiet dodat formular s odovdmi PD U1, pripadne si to vyziadaju oni a podporu vypocitaju podla nasich pravidiel.
    Kazdopadne, bude to trvat, naposledy priznali podporu pri praci v CZ znamemu asi po 2,5 mesiaci. ale ist to ide.

    Preto je mozno dobre si zistit, ci by si v AT nemala vyhodnejsie podmienky a potom ziadat o ten transport davky.
    veronikamatus dakujem za tip, este si to prezistim, ci by to nebolo lepsie...kazdopadne vymeriavaci zaklad budem mat zrejme na tom formulari a podla toho to budu pocitat vsak?ak to aj bude cosi trvat, to mi nevadi
      zbaliť

    Budem mat narok na poberanie podpory v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.