Zavrieť

Porady

leasing

prosím vás potrebujem poradiť, ako zistím, či ide o tovar alebo službu? nejako to neviem z lízigovej zmluvy vyčítať? ď
3 komentárov     zbaliť
ivka70
avalik lizing tovaru?
yvica ano?: od roku 2019 je buď lizing tovaru alebo služby??? je v tom rozdiel pri uplatňovaní dph, mohol by mi to niekto vysvetliť? ďakujem
máme náves kúpený na leasing, neviem to nejako zaúčtovať, lizing som ešte neriešila, hlavne ako uplatniť dph? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    po zaplateni poslednej splatky:
    - povinnost kupit = tovar
    - pravo na kupu = sluzba
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica áno to viem, len to tam nikde nie je napísané.
    Tweety a čo tak opýtať sa kompetentných čo zmluvu uzatvárali? to sa nedá?
    avalik ale ved musi byt jasne ci napr. po poslednej splatke je povinnost kupit naves alebo pravo - bez toho neurcis a nevies spravy rezim DPH - takze ak to ty nevies vycitat, nech sa konatel obrati na danoveho poradcu
    yvica no veď práve ja som v auguste odpočítala dph zo splátky ako pri službe, ale pri tovare by sa odpočítala celá dph? ale na základe čoho faktúra je vystavená na leasingovku?
    Je tam len predajná cena po ukončení leasingu 50 eur ale názov to má zmluva o fin.prenájme s následnou kúpou prenajatej hnuteľnosti, nikde nie je, či právo alebo povinnosť.
    a ešte je vystavená zálohová fa ale na súkromnú osobu, potom je dobropis na túto sumu ale záloha je odpočítaná,
    pomôžete mi to niekto dať dokopy. ďakujem
    yvica prosím poradí niekto? dík
    yvica ďakujem takže je to služba.
    a ešte otázka k inému leasingu. zmluva je podpísaná 26.8., protokol o prevzatí auta je 31.8.20 a 1. zvýš.splátka je 26.8 uhradená, prvá splátka už bežná 26.9. a v TP je dátum prvej evidencie 21.1020, čo teraz s akým dátumom zaradiť lísingový majetok 26.8? a odpisovať až podľa TP od 21.10.? ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.