Zavrieť

Porady

príspevok, dotácia na podnikanie

Zdravím, som evidovaná na UPSVaR a uvažujem že si založím živnosť, výroba dekoratívnych vecí a šperkov. Chcela by som požiadať o príspevok na SZČ Má niekto skúsenosť s čerpaním tohoto príspevku od štátu? Je možnosť, že mi to schvália na túto činnosť, alebo zbytočná snaha?
6 komentárov     zbaliť
Mila123 možno aj schvália, ale ak chcete dostať príspevok, dajte si nejakú aj inú činnosť (voľná živnosť) a príspevok dostanete
Levas no na živnostenskom som sa aj pýtala že pod akú živnosť by táto moja činnosť spadala a povedali mi že pod voľnú. Vy máte aj nejakú skúsenosť s týmito príspevkami, prosím? Vedeli by ste mi povedať ako to je napríklad s Miestom realizácie podnikateľ.zámeru (teda na začiatok samozrejme by bolo možne sa tomu venovať aj doma z pracovne. Uspeje to, alebo tam musím uviesť nejakú prevádzku, teda iné miesto ako trvalý pobyt?
veronikasad Mas uz nejaku predstavu o tom, na co by si dotáciu pouzila?
veronikasad Do konca roka asi tazko, dotacie na tento ucel sú vyčerpané. Inak, myslis, ze táto činnosť uzivi teba aj tvoju rodinu?
Levas chcela by som sa popri tom aspon na pol uvazku zamestnat. Kupa PC, telefonu, fotak, zalozenie eshopu, reklama, material. uz som nejake veci vyrobila a su to pekne veci a verím tomu, že by som to predala.
Levas A od januara by sa mal budget na podporu tejto oblasti podnikania obnoviť , nevies?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adrienne je offline (nepripojený) Adrienne

    Adrienne
    Ahoj, presne ako píše veronikasad, dotácie sú vyčerpané. Myslím, že dotáciu by si dostala, keďže príspevok bolo možné vziat prakticky na čokolvek. (finančný poradca, hospodárstvo a pod.)
    Ja som to taktiež už nestihla, no na UPSVaRe mi bolo povedané, že od nového roka sa možno objaví ďalšia možnosť ako odštartovať podnikanie

    Takže nám nezostáva nič iné, len sledovať, čo sa opäť vymyslí.
    Na konci roka bola možnosť čerpať dotáciu z iných prostriedkov - výzva Zmeň svoj život, avšak najlepšie je nakontaktovať sa na niekoho z úradu práce, kto je ochotný zaslať takúto informáciu. Jednalo sa o príspevok, ktorý mal výhodnejšie podmienky a je celkom možné sa to v tomto roku zopakuje, vzhľadom k súčasnej situácii. V BB to bolo 5600 eur na 2 roky bez preskúšavania, s kratšou dobou evidovania sa na úrade práce. Je potrebné si vopred premyslieť na čo budú prostriedky použité - povolené bolo odôvoditeľné vybavenie, poistné na odvody, zo služieb účtovníctvo. Nebol povolený materiál na výrobu, vybavenie priamo nesúvisiace s činnosťou a pod. Bolo potrebné napísať plán v požadovanej štruktúre a potom to šlo pomerne rýchlo, ale určite je potrebné osloviť úrad práce už dopredu. Pri bežnom príspevku na podnikanie to je podobné.

    príspevok, dotácia na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.