Zavrieť

Porady

Do faktúry adresa odberateľa - údaj prevádzka

Poprosím o poradenie. Máme vystaviť faktúru na odberateľa. Je platiteľ dph. Teda vystavíme podľa IČO, DIČ, IČ DPH na meno a sídlo spoločnosti odberateľa ako je v OR. V zmluve má ale dodávateľ napísanú aj prevádzku odberateľa, kde ide dodávať službu. Táto prevádzka sa môže uviesť do faktúry k identif. údajom za odberateľa resp. neuvádza sa prevádzka? Je to iba v zmluve?
Podľa OR prevádzka nefiguruje pod názvom firmy.
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, uvedieš aj prevádzku- miesto dodania.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem Majka. Prosím, mne v programe neponúka ďalšiu kolónku pre miesto dodania, je tam iba jedna kolónka pre odberateľ. Ako to tam uviesť?
    Napísať celého odberateľa: názov, sídlo, IČO, DIČ, IČ DPH a v tom istom dopísať pod to: miesto dodania prevádzka:.... alebo ako to tam prosím uviesť aby to bolo správne?
    Tweety Môžeš to takto uviesť.
    maped Majka prosím, nejde mi to tam pridať, musím to dať ako úvodný text. Je to zálohová faktúra. Môžem dať: Fakturujeme Vám zálohu pre prevádzku. ulica č..., Mesto a psč??
    Ďakujem.
    Tweety Daj to takto do textu, je to v podstate jedno kam to uvedieś.
    maped ten text je správne tak ako uvádzam: fakturujeme Vám zálohu pre prevádzku: ulica, mesto. Tak? Veľká vďaka!
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    dolezite je co je v zmluve uvedene ... ak tam nie je podmienka uvadzat vo fakture presne o ktoru prevadzku ide, tak fakturacne udaje sidla odberatela o doplnila by som do textu faktury nazov a cislo zmluvy
    maped Ďakujem pekne. V zmluve je ešte napísané, že odberateľ uhradí zálohu do 3 dní od podpísania zmluvy. Dátum na zmluve je 25.10.20, no mám zmluvu zaslanú ešte nepodpísanú. Zvyčajne dávame splatnosť na zálohu 10 dní. Môžem aj v tomto prípade tak uviesť?
    Ešte som zabudla uviesť, nemajú tam číslo zmluvy.
    avalik ale toto si ries so statutarom, on zodpoveda za vystavenie faktury v sulade so zmluvou ... ak nie je cislo, tak ho tam nedas, das tam text, ktory identifikuje zmluvu/objednavku ku ktorej sa faktura vztahuje

    Do faktúry adresa odberateľa - údaj prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.