Zavrieť

Porady

DVZ zamestnanca

Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec nastúpil do PP 02.09.2020, dňa 25.9. sa mu stal pracovný úraz, neschopný práce je od 28.9., pričom aj v tento deň odpracoval 1,25 hodiny. Pani zo Sociálky chce odomňa DVZ na účely úrazových dávok. Prosím o kontrolu, či to bude správne:
Hrubá mzda / 26 * 23? Nie som si istá práve tými 26 kalendárnymi dňami...
Ďakujem moc!
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Preco *23?
Emik27 Tých 23 kalendárnych dní je podľa pokynu od pani zo SP - rozhodujúceho obdobie je odo dňa vzniku PP do dňa predchádzajúceho dňu, v ktorom vznikol PÚ.. Ten vznikol 25.9., teda počet kalendárnych dní od 2.9.-24.9. je 23
veronikasad Potom by som mesacny mesačný VZ delila 23, ked sa posudzuje obdobie do vzniku urazu a nie začiatku PN
Emik27 Hmm.. Lenže potom by to bolo VZ/23*23.. Práve som ale čítala, že z rozhodujúceho obdobia sa vylučuje obdobie, za ktoré poškodený zamestnanec nebol povinný platiť poistné na nemocenské poistenie, a to je v období, počas ktorého je uznaný za dočasne práceneschopného.. Uznaný bol od 28.9., takže tých 26 by malo byť správne...
veronikasad Preco znovu nasobis 23? Chcú od teba denny VZ...
Emik27 Áno, prepáčte, máte pravdu.. Asi som sa nevyjadrila úplne správne - potrebujem zistiť alikvótny VZ na zistenie DVZ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emik27 Áno, tiež som si myslela, že to bude jednoduchšie.. DVZ som dala ako výplata za september / 23, ale pani zo SP mi povedala, že VZ musím nejako prepočítať - alikvótne, že musí byť nižší ako je celková výplata...
    Katy a R veď samozrejme - predpokladám, že víkendy nerobí - tak tam odrátaj mzdu za ten piatok a pondelok - máš to v tom linku presne
    Emik27 Ten link som samozrejme čítala - ďakujem No, len to nebude také jednoduché, keď dostal aj prémie a tie na deň určiť neviem.. skôr bude asi lepšie alikvotne - teda celková mzda / ? x 23
    Katy a R a ?? zohľadníš aj prémie. a vypočítaš mzdu od 2. do 24. ... písala si, že 28.9. odrobil len 1,5 hodiny .. tak zohľadniť treba (keď už ). Nie som mzdárka - ale nepočíta sa mzda na za odpracované dni, resp hodiny?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.