Zavrieť

Porady

Informácia o opatrovateľskom príspevku a príjem z prenájmu

Dobrý deň, chcem sa informovať o opatrovateľskom príspevku.
Opatrovaná osoba je dôchodca a ma príjem z prenájmu. Jej príjem bol za rok 2019 1500 eur z prenájmu podľa nájomnej zmluvy mala mať 3000 eur. Lebo časť roka tam nebola
Pri vybavovaný príspevku chcú od nej nájomnu zmlúvu ale skutočný príjem bol nižší ako je uvedené v zmlúve.
Aký podklad im mám dať na úrade že mala príjem - výdavky . Vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž okrem zmluvy normálne doloží príjmové doklady, alebo výpis z účtu, na základe ktorých ten príjem dostala.
    Už je na úrade, či to zohľadnia, alebo nie. Ak to riadne zdôvodní, malo by to byť OK. Ideálne by bolo DP - resp výpis z DP - ale zrejme ho nerobila - či?
    Naposledy upravil Katy a R : 03.12.20 at 12:26 Dôvod: pravopis
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka1309 Nie nerobili ho keď bol nízky príjem. A zohľadňuje sa tam iba príjem alebo príjem - výdavky
    Katy a R nuž ak vie doložiť výdavky - nech dá všetko V tomto prípade by veru bolo dobré podať to DP
    lenka1309 daňovu evidenciu ma urobenú keby náhodou ju vyzvali prečo nema podané DP. A základ mala 78. A oni by mali brať do úbahy tých 78 ako príjem či?
    ivka70 co je zaklad 78? zaklad dane?
    ma nejaku zmluvu o ukonceni najmu ci preruseni alebo cosi, preco nedostala zaplatene tolko kolko podla zmluvy?
    Katy a R teoreticky môžeš doložiť tú evidenciu - len zrejme budú chcieť aj doklady k príjmom a výdavkom ?
    lenka1309 Ďakujem
      zbaliť

    Informácia o opatrovateľskom príspevku a príjem z prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.