Zavrieť

Porady

VZ na DPN a nemocenské

Dobrý deň, poprosím vás o radu: Môj manžel ukončil PP 30.6.2020. Pracoval tam 5 rokov. Od 1.7.2020 je evidovaný na úrade práce.
1./ Ak by sa zamestnal od 21.12.2020/odrobil by 1 deň, hrubá mzda 700e/ a od 22.12.2020 by zostal na PN, z akého obdobia sa mu bude počítať VZ na DPN a na nemocenské?
2./ Ak by sa zamestnal od 21.12.20 a PN by mu vznikla hneď 21.12.20, aký by bol jeho VZ na DPN a na nemocenské?
Ďakujem vopred za odpovede
Mila123 aj pri jednom či druhom prípade sa použije VZ na nemocenské dávky z roku 2019, z predchádzajúceho zamestnania, nakoľko nie je odpracovaných 90 kal. dní, ale iba v prípade, že ten predchádzajúci zamestnávateľ nie je identický so zamestnávateľom k 21 12 2020,,,,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja by som takto: (skontroluj podľa z 462/2003 NM a podľa 461/2003 nemocenské )
    1. Náhrada mzdy (10 dní) by bola z nového PP - RO by bolo od 21.12. do 21.12 .
    nemocenské - RO bude rok 2019
    2. NM - tiež z nového PP, keďže tam by nebol VZ - tak by sa použil VZ, z ktorého by sa platilo poistné .
    Nemocenské - RO bude rok 2019

    VZ na DPN a nemocenské

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.