Zavrieť

Porady

Nemocenské dávky

Mala som zamestnanca, ktorý pracoval v našom podniku od 25.06.2003 do 20.09.2004. Teraz 18.10.2004 sme ho znovu prijali a on začal od 9.11.2004 marodovať. Skadial mám teraz spávne brať jeho vymerivaci základ pre výpočet nemocenských dávok. A ešte jedna otázka, keď mi zamestnanec pošle PN v ochrannej dobe, mám mu ju vrátiť alebo ju ja mám odniesť na SP v sídle firmy. Ďakujem Vám veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Podľa mňa by mal byt vymeriavací základ od 18.10.2004. Vtedy ste ho asi znova prihlasovali do SP.
    Čo sa týka tých PN, ja som ich poslala rovno do SP (pretože mne ich doručili tiež až v ochrannej dobe)a nebol to problém.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    jeho vymeriavací základ budeš počítať od 18.10.2004.

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Rozhodujúce obdobie pre určenie denného vymeriavacieho základu je 18.10.2004 - 31.10.2004

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Zamestnanec pracuje od 1.7.2004. Od 19.11. je PN. Dokedy musím odovzdať PN-ku do SP. Je nejaký termín?
    VZ beriem 1.7.-18.11. ?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    emily
    Zamestnanec pracuje od 1.7.2004. Od 19.11. je PN. Dokedy musím odovzdať PN-ku do SP. Je nejaký termín?
    VZ beriem 1.7.-18.11. ?
    VZ je od 1.7.2004 do 31.10.2004, termín na predloženie PN-ky na SP sú tri dni!

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Nike
    Do 5-teho, aby boli vyplatené v mesiaci, inak sa to posunie o mesiac.
    ... no napríklad v Košiciach je to tak, že ak sa to stihne do 3-tieho, tak idú bubáky v mesiac predloženia, ináč až na ďalší :-)))

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    vladan
    VZ je od 1.7.2004 do 31.10.2004, termín na predloženie PN-ky na SP sú tri dni!
    3 dni po skončení 10kalendárnych dní. V mojom prípade do 1.12. vrátane?????

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    áno, tri dni po skončení 10teho kalendárneho dňa PN, t.j. 2.12. vrátane a po skončení PN tiež do troch dní.

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    Takže VZ je 3095,- Sk od 18.10.2004, takže teraz to budem deliť 14 dní od 18.10 do 31.10.04 a dostanem sa na denný vymeriavci základ. (3095:14=221,0715 SK. Je to správne alebo sa postupuje inak.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    VZ je od 18.10.2004 do 31.10.2004? Ak áno, tak OK, ale to zaokrúhľovanie denné VZ by som upravila na 221,0714 Sk. No a ďalej postupuješ tak, že 25% z tohto denného VZ vyplácaš prvé tri dni a ďalších sedem dní to bude 55% z denného VZ. Ale to už asi vieš :-)
    Pekný deň

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Rozhodujúce obdobie je od 18.10.2004 (vznik PP) do 31.10.2004 (koniec kalen. mesiaca, ktorý predchádza kalen. mesiacu, v ktorom vznikla DPN, tá vznikala 9.11.2004) - par.54,ods.2b.
    A čo sa týka zaokruhľovanie, tak denný vymeriavací základ sa zakruhľuje na 4 desat. miesta nahor, čiže 221,0715 - par.55. Aj keď tá 1 desatisícina nezaváži. Ďalší postup tak, ako písala vladan.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    matafe
    Rozhodujúce obdobie je od 18.10.2004 (vznik PP) do 31.10.2004 (koniec kalen. mesiaca, ktorý predchádza kalen. mesiacu, v ktorom vznikla DPN, tá vznikala 9.11.2004) - par.54,ods.2b.
    A čo sa týka zaokruhľovanie, tak denný vymeriavací základ sa zakruhľuje na 4 desat. miesta nahor, čiže 221,0715 - par.55. Aj keď tá 1 desatisícina nezaváži. Ďalší postup tak, ako písala vladan.
    OK, opravujem zaokrúhľovanie podľa matafe ... prijmite moje ospravedlnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.