Zavrieť

Porady

Môže byť súhrnná faktúra za december vystavená 31.12.?

Som SZČO a v decembri som spracoval niekoľko prekladov pre zahraničnú firmu v EÚ. Môžem ich vyfakturovať jednou (súhrnnou) faktúrou, ktorú vystavím a zašlem dňa 31.12.?

Prečo sa na to pýtam: v § 73 zákona o DPH, písm. d) sa uvádza, že faktúra musí byť vyhotovená do 15 dní od konca kalendárneho mesiaca, v ktorom bola dodaná služba alebo prijatá platba pred dodaním služby s miestom dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte. Pri čítaní mi však zišla na um otázka, či môže byť tá faktúra vydaná aj na konci mesiaca, ktorého sa týka - teda napríklad toho 31.12. Samozrejme je splnená podmienka, že faktúra pokrýva všetky práce pre daného zákazníka za december. Ide mi čisto len o to, či je taký dátum vystavenia faktúry prípustný. Za odpovede vopred ďakujem.
8 komentárov     zbaliť
marjankaj A 31.12. je už neskoro? Či?
Peter Fox Nie, nie je to neskoro. Ale 31.12 je fakticky ešte stále december. Tak som chcel vedieť, či by to prekážalo napríklad pri neskoršej daňovej kontrole.
P. S.: December je v mojej otázke len ako aktuálny príklad. Takisto by sa otázka dala aplikovať aj na november, júl, marec... atď.
marjankaj Už v novembri vystavovať faktúru za december? To myslíš vážne?
Nechceš sa radšej venovať niečomu jednoduchšiemu?
Peter Fox Keď som povedal, že otázka by sa dala aplikovať aj na november (napríklad), tak som samozrejme predpokladal, že v takom prípade by sme sa bavili o faktúre vystavenej na konci novembra za služby poskytnuté v novembri.
Pravdupovediac neverím, že si to nepochopil. Skôr to vyzerá tak, že sa len zabávaš bez toho, aby si vedel/chcel jasne odpovedať na prvotnú položenú otázku. Ja som však neprišiel viesť nikam nevedúce diskusie s tebou...
Tweety Môžeš fakturovať posledným dňom mesiaca.
marjankaj A môže aj skôr. Teda po poslednom dodaní.
Peter Fox Vďaka vám obidvom za užitočnú odpoveď.
marjankaj A dokonca môžeš vystaviť a poslať faktúru aj 15.1.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Môže byť súhrnná faktúra za december vystavená 31.12.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.