Zavrieť

Porady

Pracovný fond-nadčas?

Dobrý deň, náš zamestnanec je zamestnany od roku 2016 na nerov.rozvhrnuty prac.cas, tyzd.fond 37,5 hod. Je v tíme s prevadzkou 24x7.Podla internej dohody ma po navrate z RD /august 2020/ planovane prednostne iba denne zmeny od pondelka do piatku, pracuje aj počas sviatkov, ak padnú na po-pi /7,5h./. Pred RD, napr. v 1/20, mal vsetky typy zmien.V pripade potreby s nim pocitame aj na na nocne, vikendove zmeny a sviatky. Cize je to len vec momentalneho planovania jeho prace, ze pracuje iba v dennych zmenach /7,5 hod./.
Moja otázka:
1./ keď odrobil v 09/20 a v 11/20 sviatky, má to byť nadčas?
2./ teraz v 12/20 si zobral dovolenku od 21.12. až do 31.12., nakoľko by inak musel odrobiť 24.12. a 25.12..Mám mu zadať do 12/20 deväť dní dovolenky?
Vopred ďakujem veľmi pekne za pomoc
4 komentárov     zbaliť
kopretinka Načo zadávaš opakovane otázku?
ivetkasz Ako opakovane?
ivetkasz Prosím Vás, pomôže mi niekto?
ivka70 mala si to zadane 2x, tuto istu otazku, len zmeneny nazov ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1) nie, ak je to v ramci jeho fondu pracovneho casu a riadne naplanovane zmena, nejde o nadcas. Ide o pracu vo sviatok, s priatkom za pracu vo sviatok, ale nie o nadcas.

    2) ak mal dovolenku pred aj po sviatkoch, ma narok za tie dni, kedy mal cez sviatky pracovat a nepracoval, lebo bol sviatok, narok na nahradu mzdy za sviatok.
    Nemoze v tie dni cerpat dovolenku.
    Dovolenku si tiez berie len na dni, kedy mal povodne naplanovanu zmenu, nie na vsetky pracovne dni.
    ivetkasz Ďakujem.

    Pracovný fond-nadčas?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.