Zavrieť

Porady

nahrada za nemoc od 8/2006

Od 8/2006 niektore kategorie zamestnancov neodvadzaju do nemocenskeho poistenia (dochodcovia, invalidi 70+). Takze zo SP nedostanu za nemoc nic. Ale ako je to s nahradou za nemoc u zamestnavatela? Pada aj narok na nahradu za nemoc od zamestnavatela? Help, please.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [quote=JNOVAK]Od 8/2006 niektore kategorie zamestnancov neodvadzaju do nemocenskeho poistenia (dochodcovia, invalidi 70+). Takze zo SP nedostanu za nemoc nic. Ale ako je to s nahradou za nemoc u zamestnavatela? Pa

    Nie, náhrada sa prepláca aj naďalej.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    StanislavaF
    v podstate je to na zamestnávateľovi
    Táto odpoveď nie je pravdivá, platí to, čo uviedla Tweety. A to jednoznačne.
    AnitaMartinska
    Prosim poradit.
    Mam poberatelku starobneho dôchodku od 6/05.
    Praceneschopnost trva od 25.8.06 do 18.9.06.
    Ja jej vyplatim nahradu za prvych 10 dni.
    Nemusi sa nic hlasit do socialnej pistovne?
    Ako sa uvedena doba premietne na evidencnom liste?
    Dakujem.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    AnitaMartinska
    Prosim poradit.
    Mam poberatelku starobneho dôchodku od 6/05.
    Praceneschopnost trva od 25.8.06 do 18.9.06.
    Ja jej vyplatim nahradu za prvych 10 dni.
    Nemusi sa nic hlasit do socialnej pistovne?
    Ako sa uvedena doba premietne na evidencnom liste?
    Dakujem.
    S nahlásením na SP je to ako kde. Naša pobočka napr. nevyžaduje nič, vraj oni s tým nič nemajú nie je teda dôvod im to nahlasovať. Ale viem, že už tu bola popísaná aj taká skúsennosť, že pobočka SP vyžadovala doručenie PN ešte aj s potvrdením zamestnávateľa o príjme. Takže poradila by som ti zavolať na príslušnú SP, nech sa ti oni vyjadria.
    Na ZP nahlasuješ normálne prvých 10 dní poberania náhrady príjmu a ďalej nič.
    Ako je to s evidenčným listom k tomu nemajú presné stanovisko ešte ani na SP.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    jankasm
    S nahlásením na SP je to ako kde. Naša pobočka napr. nevyžaduje nič, vraj oni s tým nič nemajú nie je teda dôvod im to nahlasovať. Ale viem, že už tu bola popísaná aj taká skúsennosť, že pobočka SP vyžadovala doručenie PN ešte aj s potvrdením zamestnávateľa o príjme. Takže poradila by som ti zavolať na príslušnú SP, nech sa ti oni vyjadria.
    Na ZP nahlasuješ normálne prvých 10 dní poberania náhrady príjmu a ďalej nič.
    Ako je to s evidenčným listom k tomu nemajú presné stanovisko ešte ani na SP.
    V podstate súhlas - k nahlasovaniu - dnes na školení zo SP v Trenčíne PN treba nahlasovať ale netreba vypisovať celé to tlačivo, čo sa k tomu dáva, stačí priložiť kópiu rozhodnutia o dôchodku alebo aspoň na papieri napísané že je dôchodcom.
    K ELDP (písomné stanovisko zo SP z 4.8.2006) - poistenie naďalej trvá a táto doba nie je vylúčená doba, t.j. táto doba sa nijako nepremietne do ELDP (ani do kal. dní vylúčených dôb).

    Nelli je offline (nepripojený) Nelli

    Nelli
    Odpoveď pre JNOVAK!
    Nie som v tom 100% istá, ale ak dobre viem padá nárok aj u zamestnávateľa pre dôchodcov na nemoc ak si to neošetria s kolektívnou zmluvou.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nelli
    Odpoveď pre JNOVAK!
    Nie som v tom 100% istá, ale ak dobre viem padá nárok aj u zamestnávateľa pre dôchodcov na nemoc ak si to neošetria s kolektívnou zmluvou.
    Nárok na náhradu príjmu "nepadá", ostáva - vyplácanie náhrady príjmu nie je podmienené nemocenským poistením. Otázna je iba výška DVZ, my používame pravdepodobný DVZ.

    nahrada za nemoc od 8/2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.