Zavrieť

Porady

Živnostník, zamestnanec

Otázka je asi v takomto zmysle.

Živnostník by si pribral k sebe jedného človeka ( zamestnanca ) na plný úväzok na pomocné práce.
Bolo by to pre mna ( živnostník ) výhodné alebo nie, a ak áno aké odvody a papierovačky by si to žiadalo.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ci by to bolo výhodné musíte vedieť najlepšie sám,či Vám vyprodukuje toľko,koľko Vás bude stáť a hlavne koľko mu chcete za prácu dať.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pri tom množstve papierovačiek, ktoré by vás čakalo, si treba skutočne zvážiť, či toho jedného zamestnanca vezmete. Keď už, tak zamestnávať viacerých.

    mcsaba je offline (nepripojený) mcsaba

    Csaba mcsaba
    Ďakujem všetkým.

    Podobne som sa aj ja zamyslel, ale viac ako jedneho v žiadnom prípade, ale existuje nejaka forma pracovného vzťahu, ktorý by nahradil prácu na plný úväzok, ale nie je to brigáda ( odpracovaný čas sa im nezaratúva do dôchodkového veku )?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mcsaba
    Ďakujem všetkým.

    Podobne som sa aj ja zamyslel, ale viac ako jedneho v žiadnom prípade, ale existuje nejaka forma pracovného vzťahu, ktorý by nahradil prácu na plný úväzok, ale nie je to brigáda ( odpracovaný čas sa im nezaratúva do dôchodkového veku )?
    Práca na dohodu o BPŠ, alebo Dohodu o vykonaní práce sa nezaratáva do doby zamestnania. Zaratáva sa iba práca na základe PP. Ak chcete jednoznačne PP, tak možno by pomohol PP na kratší pracovný čas.

    Živnostník, zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.