Zavrieť

Porady

Zrazka z preplatku zo zdravotnej poistovne- kde to uviest v danovom priznani. Je preplatok prijem a kde ho uviest

Chcem sa opytat. V roku 2020 mi prisiel preplatok na zdravotnom poisteni. Prislo to priamo mne na ucet, lebo som na rodicovskom prispevku teraz. Bolo to cca 51 € a cca 9 € strhli dan zrazkou. A vyplateny mi bol zvysok. Chcem sa spytat, ci si to mozem alebo musim dat do danoveho priznania (budem si ho robit aj ked som nemala ziadny prijem pretoze dostavam danovy bonus na zaplatene uroky z hypoteky) teoreticky kedze nemam ziadny iny prijem a NCZD mi poiryje tychto 51€ teoreticky by mi to mohli vratit tych 9€. M9zte mi nidkto poradit do ktorych riadkov v danovom priznani to uviest, alebo vysvetlit ako to vlastne ma byt.
Mila123 nevrátia žiadne dane v tomto prípade, pretože sa použila zrážková daň podľa § 43 ZDP a tá sa v tomto prípade nevracia späť......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemozes, povazuje sa za vysporiadane.

    https://podpora.financnasprava.sk/08...A9ho-poistenia

    Z ust. § 43 ods. 6 zákona o dani z príjmov vyplýva, že daňová povinnosť daňovníka, ak ide o príjmy z ktorých sa vyberá daň zrážkou, sa považuje za splnenú riadnym vykonaním zrážky dane [s výnimkou príjmov podľa § 43 ods. 6 písm. a) až c) zákona o dani z príjmov].
    Príjem, pre ktorý je ustanovené, že daň vybraná podľa § 43 ods. 6 sa považuje za splnenie daňovej povinnosti, sa v súlade s § 4 ods. 7 zákona o dani z príjmov do základu dane nezahŕňa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Príjem máš vysporiadaný zrážkovou daňou, nie preddavkovou. Do DP ho teda nedávaš. Len preddavková daň sa môže vrátiť.

    Zrazka z preplatku zo zdravotnej poistovne- kde to uviest v danovom priznani. Je preplatok prijem a kde ho uviest

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.