Zavrieť

Porady

ORSR a rodné čísla

Strojár
Do jesene máme štátu oznámiť rodné čísla majiteľov a konateľov. Ministerka spravodlivosti sa vraj snaží aby sme nemuseli za túto zmenu platiť 33 Eur. Pred pár rokmi som bol prinútený vymeniť si OP za nový s čipom aby som mohol ( a štát so mnou) komunikovať elektronicky cez superportál slovensko.sk.
Komunikačný kanál teda jestvuje a je zabezpečené že je jasné že som to ja a nikto iný. Nemalo by to byť tak že štatutár dostane od ORSR elektronicky cez slovensko.sk aktuálny výpis z ORSR s doplňujúcimi chlievikmi pre rodné čísla pri jednotlivých menách ktoré by doplnil a obratom poslal späť aj so zaručeným elektronickým podpisom. Nezaujíma ma prečo to nejde. Musí to ísť a výhovorky neprijímam rovnako ako štát ktorého tiež nezaujímalo že nový OP nechcem. Donútil ma a teraz je čas aby som aj ja dotlačil štát dodržiavať to čo si sám stanovil.
Usporiadat
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

len neviem, preco to pises nam .... tu to nikto nevyriesi ...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
ivka70
len neviem, preco to pises nam .... tu to nikto nevyriesi ...
Možno to niekto vyrieši. Trebárs tým že nájde postup ako by sme si tú "povinnosť" splnili cez slovensko.sk a štát by ťahal za kratší koniec.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja by som sa s tým zatiaľ neponáhľala, Už bolo viac takých noviniek, ktoré sa potom upravili. Mmch, tento zákon bol schválený ešte v roku 2019. Ale sťažovať sa treba, len teda treba tomu nájsť to správne miesto.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať