Zavrieť

Porady

Ako skopírujem a vložím riadky aby pri vkladaní ignorovalo skryté riadky

Ako môžem prilepiť kopírovane riadky do excelu v ktorom mám skryté riadky a nechcem aby ich bralo do úvahy. V prílohe tabuľka do ktorej potrebujem skopírovať údaje z iného excelu kde su v obyčajnej tabuľke ale bez skrytych riadkov. V mojej "ZY" chcem kopírovanim vložiť mená namiesto toho ZY. Ďakujem.
Naposledy upravil anna.ap874 : 04.02.21 at 16:29
Snímka obrazovky 2021-02-04 172603.png  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .
    https://www.excel.sk/kopirovanie-do-...vanych-buniek/

    funguje aj do filtrovaných aj do skrytých

    EDIT: video v prílohe
    .
    Naposledy upravil excel.sk : 05.02.21 at 06:12
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anna.ap874 super prehladne napísané, idem krok po kroku ale nefunguje, zrejme len do filtrovaných buniek, nie do skrytych
    marjankaj Keby si pridala svoju prílohu, tak ti to niekto urobí.
    Netušíme či kopíruješ medzi rôznymi zošitmi, alebo iba v rámci jedného zošita.
    anna.ap874 priložila som foto. kopírujem medzi dvomi tabuľkami v rôznych exceloch akurát že v mojej tabuľke sú aj skryte riadky a v tej z ktorej kopírujem skryté riadky nie sú.
    excel.sk Tak si to najskôr nakopírujte na hárok, kde sú skryté riadky, niekde pod tabuľku dole. A potom ešte raz skopírujete s tým makrom. Mne to tak funguje, otestoval som.
    anna.ap874 Ďakujem krásne, neviem čo som robila inak ale keď som išla podľa videa tak to fungovalo. Ešte raz vďaka, ušetrili ste mi fúúúru času
    anna.ap874 ešte predsa jedna vec, ak chcem takto prekopírovať celú tabuľku kde mám celý mesiac(31stlpcov) nie len jeden stlpec s menami? Vtedy to nejde.
    marjankaj To máš pravdu. Ale prečo si to nepovedala na začiatku?
    anna.ap874 tak asi vidíš aká som v tom zbehlá myslela som že to bude platiť aj na tabuľku
    marjankaj To vidím. Ale viackrát som ti hovoril aby si pridala súbor. Ale ty si namiesto toho dala iba nejaký obrázok a excel.sk to presne na ten obrázok napasoval.
    anna.ap874 nemôžem pridať súbor, mám tam množstvo osobných údajov rozhádzaných po celom súbore a naozaj som myslela že sa to bude vzťahovať aj na kopírovanie celej tabuľky. Neviem čo tu riešime, ja viem že je to moja chyba...
    marjankaj Tak skús toto makro

    Sub KopirovanieDoFiltra()
    Dim riadok As Long
    Set CoChcemKopirovat = Selection
    Set KdeChcemKopirovat = Application.InputBox("Vyberte bunku, od ktorej chcete nakopírovať", Type:=8)
    For riadok = 0 To CoChcemKopirovat.Rows.Count - 1
    CoChcemKopirovat.Resize(1).Offset(riadok).Copy
    For Each thing In KdeChcemKopirovat
    If thing.EntireRow.RowHeight > 0 Then
    thing.PasteSpecial
    Set KdeChcemKopirovat = thing.Offset(1).Resize(CoChcemKopirovat.Rows.Count )
    Exit For
    End If
    Next
    Next
    Application.CutCopyMode = False
    End Sub
    anna.ap874 Funguje! Ďakujem krásne
    marjankaj Rado sa stalo. Len poznámočka: ten cieľ stačí označiť iba jednu bunku, netreba celú oblasť.
      zbaliť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anna.ap874 Kopírovať len viditeľné bunky viem ako, ja ale potrebujem vložiť bunky len do viditeľných buniek
    marjankaj Presne toto som mal na mysli, keď som poradil. Len som si nebol istý, čo chceš.
    marjankaj Alebo to môžeš kopírovať po častiach.
    anna.ap874 Ano to je jediné čo mi zostáva ak na to nie je nejaká šikovná funkcia ako v prípade keď chcem kopírovať len viditeľné.
    ivka70 Na to nie je funkcia, len po castiach.
    Ale aku to ma logiku, naco su tiecskryte riadky?
    anna.ap874 To je zase iný problém ktorý som takto riešila...potrebovala som aby sa vzorce v inych tabuľkách dali kopírovať a pritom aby mi tam nahadzovať údaje z riadkov ktoré sú viditeľné. Zložité, neviem to inak vysvetliť.
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Asi bude najlepšie, keď tie skryté riadky odstrániš. Potom to pôjde.
    A potom zase tie odstránené riadky vrátiš.
    No bez prílohy a presnejšieho zadania ti ťažko poradiť.
    Naposledy upravil marjankaj : 04.02.21 at 09:23
    anna.ap874 Ja tie riadky tam ale nemôžem odstrániť lebo nadväzujú na iné vzorce.tie tam skratka musia ostať skryté a len do tých viditeľných potrebujem vložiť údaje
    marjankaj Preto by bola vhodná príloha. Nikto totiž netuší, čo tam máš.

    Ako skopírujem a vložím riadky aby pri vkladaní ignorovalo skryté riadky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.