Zavrieť

Porady

Nejdú načítať stránky kým je pripojenie cez wifi

Zdravím. Po preinštalovaní notebooku mi nejdú zobraziť stránky cez wifi. Pokiaľ je pripojenie cez kábel, všetko ide. Na iných zariadeniach s wifi problém nie je. Objavil sa len na notebooku po preinštalovaní. Prosím poraďte, kde je problém.
3 komentárov     zbaliť
misoft Popíš to presnejšie! Prehliadač ti napíše čo, akú správu?
Po preinštalovaní - nainštalovala si aj ovládače pre WiFi?
Teemea Vypíše mi na IE, chrome aj opera: tento web je nedostupnýb, skúste spustiť nástroj diagnostiky siete systému Windows. Err_address_unreachable. Mám OS W8.1. Pri diagnostike vyhodí , že mám zapojiť ethernetový kábel. Pritom je notebook pripojený na wifi. Žiadna hláška o obmedzení siete. Zaujímavé je, že vyhľadávanie cez google ide, ale iné stránky nezobrazí. Aktualizácie ďalšie nové k dispozícii nemám. Všetko mi príde ok, firewall, antivirák (avast), aj wifi. Ozaj netuším kde je pes zakopaný.
misoft Takže - nedozvedel som sa, či tvoj WiFi adaptér (karta) má ovládač. Pozrieť do správcu zariadení, či je vôbec identifikovaný.
Ak by mal ovládače, potom je chyba v inom - prehliadače (spomínala si IE - ten by som radšej nepoužíval, GCh, Edge a rovnaký výsledok - znamená to, že zadaná požiadavka sa nedá realizovať, pretož DNS server to nevie "preložiť" do "jeho" reči.
Potom treba sa pozrieť, aký DNS server je nastavený - stačí, aby sa nastavenia WiFi karty nastavila automatika a malo by načítať, to čo sieť ponúka. Druhá vec je, ako je nastavený DNS server (ak máš router - robí sa to v ňom) - často je tam nastavený ako DNS 192.168.0.1 - čo je vlastne odkaz na samotný router, alebo nastavený DNS server ISP (ten nemusí byť celkom OK) - vtedy nastaviť na routeri DNS server na 8.8.8.8 a sekundárny na ďalšie (zoznam dostupných a overených 1.1.1.1 1.0.0.1 8.8.4.4 9.9.9.9 - viď https://www.lifewire.com/free-and-pu...ervers-2626062
Ako nastaviť DNS server v routeri - je to často v návode k routeru.
Môžeš ešte skúsiť získať výpis, či je vôbec niečo pre tvoj stroj prideľované. "Start" - v okienku napísať cmd - v zozname, čo vyskočí klik na to PTM - spustiť ako správca - otvorí sa čierne okno a napísať ipconfig -all = vyskočí zoznam pripojení - asi takto https://kstate.service-now.com/IPConfig_Results.JPGx a tam by si mala mať všetky údaje (teda IPv4, DNS, gateway... pokiaľ tam budú nuly - tak toto je príčina, že nemáš pripojenie.
Inak - pár návodov https://skr.sk/NN8dk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nejdú načítať stránky kým je pripojenie cez wifi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.