Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť základu dane - dve práce

Dobrý deň,
mám podpísanú dohodu o vykonaní práce na 4 mesiace. Zároveň by som mala budúci mesiac podpísať pracovnú zmluvu na polovičný úväzok s inou firmou. Z dohody mi bude plynúť tak max 100 - 150 € za mesiac, ale z pracovnej zmluvy by malo byť cca 440€. U ktorého zamestnávateľa mám podpísať to tlačivo na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane? Je pravda, že v ročnom zúčtovaní dane sa to všetko vysporiada a teda bude jedno, kde to podpíšem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    U ktoreho chces, viac sa ti oplati u toho, kde bude prijem vyssi.
    Ale je to jedno, v RZD alebo DP sa to vsetko spocita a vypocita z rocneho zakladu.
    Rozdiel je v tom, ze bud budes mat vyssiu ulavu v mesiacoch alebo ti viac vratia za rok.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V podstate je to jedno - kde podpíšeš. - ja by som ukončila v doterajšom vzťahu a uplatnila by som si v tom novom . Pozor - v tom istom mesiaci by si nemala mať uplatnené u obidvoch

    Nezdaniteľná časť základu dane - dve práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.