Zavrieť

Porady

Opatrenie č. 4 a číslo 2

Dobrý deň.
Som SZČO a mám opatrenie č. 4 , chcem sa informovať keď sa dobrovoľné pripoistím na socialnom budem mať nárok na opatrenie č. 2? Mám dobré informácie?
A socialné zaplatim až v marci za február alikvotnú čiastku od kedy sa prihlásim . Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    áno, najneskôr od 15.2., je treba aby dobrovoľné poistenie trvalo aj pri podaní žiadosti.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka1309 Takže keď podám 9.2.2021 registračný list FO prihlásia ma a ja môžem podať žiadosť na opatrenie č. 2 a socialné zaplatím až v marci za február. Neovplyvní to keď som podal DP za rok 2019 do marca a nevzniklo mi platiť odvody.
    Jana Motyčková žiadať môžete až za mesiac február, najskôr v marci. Je to aj pre ten prípad, že odvody neplatíte na základe podaného DP.
    lenka1309 Ďakujem Pekný deň prajem
    lenka1309 A to musí byť dobrovoľné pripoistený že bude plati odvody vo výške 180,99 eur alebo sa ma iba prihlásiť na určité poistenie myslím ako dôchodkové poistenie, invalidné poistenie , socialný fond . Neviem ako to funguje či celý balik alebo si vyberie ktoré chce?
    veronikasad celý balík dobrovolného poistenia z minimálneho vymeriavacieho základu (bez poistenia v nezamestnanosti)
    lenka1309 Ďakujem
    veronikasad Nenechávaj si to na poslednú chvílu, lebo ak to budeš posielať poštou a SP zásielku preberie až po 15.2., príspevok za február nedostaneš, lebo nebude splnená podmienka, aj keď poistné zaplatíš. K prihláške na RLFO treba priložiť aj čestné vyhlásenie.
    lenka1309 Prosím Vás to je vyhlásenie dobrovoľne poistenej osoby? A registračnom liste FO čo vypisujem?
    veronikasad https://www.socpoist.sk/ext_dok-1910...nie_dpo/66701c
    - v záhlaví prihláška, DPO (označíš krížikom)
    - odd 1 - podla predtlače
    - odd. 3 - podla predtlače
    - odd- 6 - podľa predtlače
    - odd. 10 - dátum vzniku NP - vymeriavací základ 546€
    - odd.10 - dátum vzniku DP - vymeriavací základ 546€
    - odd. 11 - dátum vyplnenia formulára. formulár vyplnil, tlf, mail. podpis
    lenka1309 V odd. 10 ste mysleli 8 alebo mam iné tlačivo?
    Dátum vzniku NP aj DP stačí byť poistený aby som mohol požiadať o opatrenie č. 2???
    veronikasad Prepáč, pozerala som staré tlačivo, v novom je to odd. 8. Ano, zaškrtávaš NP a DP, ale platiť bude aj do ostatných fondov (okrem PvN)
    lenka1309 Ďakujem krásne, ste veľmi zlatá.
      zbaliť

    Opatrenie č. 4 a číslo 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.