Zavrieť

Porady

Finančný príspevok na stravovanie

Chcela by som sa opýtať či aj príspevok so SF, ktorý bude súčasťou finančného príspevku na stravovanie nebude podliehať dani a odvodom. Lebo to mi je jasné že ten príspevok 55% nepodlieha ale nikde som sa nedočítala a príspevku so SF Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nebude, ani doteraz predsa prispevok na stravovanie zo SF (napr. na stravne listky) nebol.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sarita To mi je jasné že na stravné lístky nebol ale finančný príspevok so SF je niečo iné našla som jeden článok citujem: Zdaniteľným príjmom pre zamestnanca je poskytnutie peňažného príspevku na stravovanie / bez ohľadu na zdroj poskytnutia - čiže aj zo SF./
    ivka70 clanok z akeho obdobia? a akeho prispevku na stravovnie sa tyka? predpokladam, ze toho povodneho, ktory bol zdanovany a podmieneny nejakymi podmienkami.
    sarita článok je na podpora.financnasprava.sk-príspevok na hodnotu stravy
    kn-alka a prečo si ho sem ešte nepricapila? nech sa poučíme aj my
    ivka70 ak myslis toto, staci precitat hned prvy odstavec a vies, ze sa to netyka tejto zmeny ZP:
    https://podpora.financnasprava.sk/23...hodnotu-stravy
    sarita Ešte jednu otázku by som mala aké máte skúsenosti keď je ten finančný príspevok na stravu v čistej mzde ráta sa to aj do exekúcie.
    Megyna Dobrý deň,
    Finančný príspevok poskytovaný v zmysle Zákonníka práce je oslobodený od dane z príjmov a poistných odvodov na strane zamestnanca ako aj zamestnávateľa. A samozrejme aj prispevok na stravu zo SF.
    Nie je mi jasné ak výška prispevku bude 2,81 Eur + 0,40 Eur prispevok z SF = 3,24 Eur /den....daňový výdavok zamestnávateľa bude 2,81 a nedaňový 0,40 ?
    veronikasad Ano, čerpanie SF nie je daňový výdavok, tým je tvorba SF ...
    Megyna Dakujem , znamená že pri zaúčtovaní výplaty súčasťou ktorej bude aj prispevok z SF ju v JU zaúčtujem 2 zapismi VOZD a prispevok SF VNZD
    veronikasad ano
    Megyna Vdaka este raz
      zbaliť

    Laurinkai je offline (nepripojený) Laurinkai

    Laurinkai
    Ak teda firma dnes dáva gastráč v hodnote 4,50€ a účtuje na náklad napr. 2€, zo soc fondu 2€ a zamestnanec dopláca 0,50€ a zachová finančný príspevok v tej istej sume 4,50€ /zamestnanec nebude doplácať/ tak potom do nákladov dám 2€ a zo sociálneho fondu 2,50€? A čo tí, ktorí ostanú na gastráčoch? Vďaka.
    Naposledy upravil Laurinkai : 15.02.21 at 13:38
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Preco by financny prispevok neostal 4 eur?
    Ak ho zamestnavatel zvysi, je na nom ako sa rozhodne - kolko zaplati zo SF.
    Laurinkai Musím povedať, že naša firma dosť hľadí na svojich zamestnancov. Ale mne skôr ide o to, že teda gastráči a aj tí čo budú mať finančný príspevok by mali mať hodnotu tú istú, teda v tomto prípade 4,50€. Koľko dá firma zo sociálneho fondu, je už na rozhodnutí majitetov. Dobre to chápem,?
    ivka70 Na gastrac doplaca zamestnanec 0,5 eur. Aby mali rovnaku vysku gastraca a financneho prispevku, ta fp by bol 4 eur.
      zbaliť

    Finančný príspevok na stravovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.