Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru a platenie odvodov

Neviem či je to správne, mám zamestnanca, kt. u nás pracoval len krátko od 01.08.2006 do 08.08.2006, takže na dovolenku nemal nárok, ale ako je to s platením odvodov.
PP od 01.08.2006 do 08.08.2006
odmeňovaný Sk 48,--/hod
výpočet Sk 48,--/hod x 8 = 384 x 6 = 2304 je to správne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pokiaľ bol prijatý do hlavného PP, odvody riadne, ako každý kmeňový zamestnanec. Keď bol prijatý na dohodu, platí si zo základu daň z príjmu /19 %/, zamestnávateľ od 1. 8. 06 hradí 0,25 % do garančného fondu a 0,80 % úrazové poistenie zo základu. Iris

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Ale chcela som sa spýtať alebo mi poraď, aby som sa nemýlila z akej sumy sa platia odvody, ak pracoval len tak krátko

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    sonička
    Ale chcela som sa spýtať alebo mi poraď, aby som sa nemýlila z akej sumy sa platia odvody, ak pracoval len tak krátko
    Výpočet máš správny ak 48,- Sk/hod je hrubá mzda a potom z 2304.- Sk urobíš odvody aj SP aj do ZP. Keď nemá podpísané vyhlásenie o zdanit.mzde tak aj 19 % daň z príjmu na DU.
    Naposledy upravil Antonia1 : 19.09.06 at 12:10

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Vďaka za odpoveď , ale mám ešte jednu otázku: Do ZP a SP budem platiť odvody zo sumy ktorú som vypočítala, keďže ide o ukončenie pracovného pomeru? Prosím poradte či je to správne?

    plp je offline (nepripojený) plp

    plp
    Áno, odvody platíš z 2304,-, tak ako Ti napísala Antonia1. Nechápem celkom,
    prečo stále zdôrazňuješ, že ide o ukončenie PP. Bol to zamestnanec na základe Prac.zmluvy a keby pracoval čo len jeden deň, zo mzdy sa musia urobiť odvody.
    Ak pracoval ďalšie dni u iného zamestnávateľa, tiež urobí odvody z jeho mzdy.
    Ak inde nepracoval, Ty aj tak odvedieš SP a ZP zo mzdy za tých 8 dní.
    Ľuba

    Ukončenie pracovného pomeru a platenie odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.